• امروز : یکشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - رمضان - 1444
  • برابر با : Sunday - 2 April - 2023
کل پست ها: 68809اخبار امروز : 0
8
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت طب سنتی برای درمان اعتیاد

  • کد خبر : 70239
  • 15 اردیبهشت 1400 - 11:14
استفاده از ظرفیت طب سنتی برای درمان اعتیاد
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه طب سنتی ایران در کمک به درمان اعتیاد گفت: درمان معتادان و عدم بازگشت آنان به سمت مصرف مواد مخدر یکی از دغدغه‌های پلیس است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مجید کریمی در دیدار با حکیم حسین خیراندیش پدر طب سنتی ایران با اشاره به توانایی های طب سنتی ایران در درمان بیماری‌های متعدد از جمله اعتیاد افزود: طب سنتی ایران متشکل از مجموع دانش ها و تجربیات استفاده شده با پیشینه کهن است که برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها با تکیه بر تجربیات علمی و عملی از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.

وی به وجود ظرفیت های بالقوه طب سنتی ایران در کمک به درمان اعتیاد اشاره کرد و گفت: با استناد به آیه شریفه سوره مائده “وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا” (نجات یک انسان به مثابه نجات بشریت است)، درمان معتادان و عدم بازگشت آنان به سمت مصرف مواد مخدر، همواره یکی از دغدغه های پلیس است که امیدواریم بتوانیم با همکاری اطباء طب سنتی به نتایج مطلوبی در درمان معتادان دست یابیم.

براساس این گزارش، حکیم حسین خیراندیش پدر طب سنتی ایران با اشاره به نقش تاثیر گذار طب سنتی در درمان اعتیاد افزود: طب سنتی ایرانی برتری های غیر قابل انکاری در مقایسه با دیگر طب های سنتی دارد و استفاده از دارو، رفتار و سبک زندگی، روش هایی است که طب سنتی برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها از جمله اعتیاد اتخاذ می کند.

خیراندیش ضمن تاکید بر ضرورت کمک به درمان معتادان با بهره گیری از آخرین یافته های طب سنتی، آمادگی کامل خود را برای اجرای فاز آزمایشی طرح درمان معتادان در مرکز درمان، بازپروری و کاهش آسیب سروش، اعلام کرد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=70239