• امروز : چهارشنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 3 - رمضان - 1442
  • برابر با : Wednesday - 14 April - 2021
کل پست ها: 65208اخبار امروز : 0
4
متخصص بیماریهای عفونی:

کرونا برای افراد معتاد کشنده‌تر است

  • کد خبر : 68503
  • 11 اسفند 1399 - 12:05
کرونا برای افراد معتاد کشنده‌تر است
یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه مصرف سیگار و تریاک مانعی برای ابتلا به کرونا نیست، ترویج چنین شایعاتی را بسیار خطرناک دانست و افزود: این افراد بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا و شدت بیماری و مرگ و میر ناشی از کرونا هستند.

دکتر بهزاد مهدویان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شایعه در خصوص پیشگیری از ابتلا به کرونا با استفاده از مصرف تریاک و سیگار گفت: متاسفانه برخی افراد تصور دارند که مصرف سیگار یا تریاک می تواند مانعی در برابر ابتلای آنها به کرونا شود که تفکر بسیار خطرناکی است.

وی افزود: موارد بسیار زیادی از ابتلای افرادی که مصرف سیگار داشته و یا اعتیاد به تریاک دارند به کرونا گزارش شده و چنین چیزی صحت ندارد.

مهدویان تصریح کرد: مشکل این است که ابتلای این افراد به کرونا به مراتب برای آنها خطرناک‌تر است، چرا که بافت ریه دچار آسیب شده و توان چندانی برای مقابله با کرونا ندارند.

این متخصص بیماریهای عفونی خاطرنشان کرد: چنین افرادی مانند مابقی افراد جامعه در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند، با این تفاوت که در صورت ابتلا به کرونا علائم بیماری در آنها شدیدتر و احتمال مرگ و میر در آنها بالاتر از افراد عادی و سالم جامعه است.

مهدویان تصریح کرد: تنها راه پیشگیری از ابتلا به کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و سایر پروتکل های بهداشتی است و سایر موارد عنوان شده در فضای مجازی و فضای جامعه پایه و اساس علمی ندارد.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68503