• امروز : شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 17 April - 2021
کل پست ها: 65230اخبار امروز : 10
5

طرح یاریگران زندگی در محیط کارگری اجرا می‌شود

  • کد خبر : 68009
  • 18 بهمن 1399 - 7:53
طرح یاریگران زندگی در محیط کارگری اجرا می‌شود
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت پیشگیری از شیوع مصرف موادمخدر گفت: طرح یاریگران زندگی در محیط کارگری با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می شود.


سید قدیرمرتضوی در جلسه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمانهای مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان افزود: طرح یاریگران زندگی در محیط کارگری با هدف ایجاد حس مسئولیت پذیری در میان جامعه هدف، گسترش و توسعه مشارکت در زمینه پیشگیری از اعتیاد در محیط کارگاهی و کارگری اجرایی می‌شود.
وی با تاکید بر ابلاغ دستورالعمل به منظور کاهش نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در جامعه کارگری افزود: اجرای این طرح همگام با طرح “کاج” در سطح کارگاه‌ها و کارخانه‌های استان اجرا خواهد شد تا یک تیم اجتماع‌محور در محیط کارخانه و کارگاه فعال شود.
وی اظهار داشت: هم‌اکنون برنامه حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی از سنین کودکی و پیش دبستانی آغاز شده است و به سمت بزرگسالان و مادران رفته است.
دبیر شورا به ارائه آموزش پیشگیرانه برای افراد و جامعه هدف در معرض آسیب و همچنین ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس همزمان با سراسر کشور از سال گذشته آغاز شده است.
مرتضوی افزود: در این طرح سال گذشته ۳۰ درصد مدارس استان مجری طرح بودند و تعهد امسال ۶۰ درصد مدارس استان بود که به دلیل شیوع کرونا این طرح هم‌اکنون در ۴۰ درصد مدارس استان در دست اجراست.
وی بیان کرد: این طرح در حوزه پیشگیری از آسیب اجتماعی در زمینه اعتیاد و رفتارهای پر خطر و به منظور کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد در بین دانش‌آموزان در دست اجراست.
دبیر شورا با اشاره به بررسی علمی و میدانی از اجرای طرح یاریگران زندگی در آموزش و پرورش گفت: با اجرای این طرح و افزایش دانش و مراقبت، شاهد توقف رشد مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان داشتیم.
مرتضوی در ادامه به اجرای طرح یاریگران زندگی در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت وزشکاران، هیاتهای ورزرشی، سازمانهای مردم‌نهاد در حوزه جوانان در این طرح در اولویت قرار است.
وی به تشکیل کارگروه فضای مجازی در استان در راستای تولید محتوای آموزشی متناسب با شرایط بومی و جغرافیای استان اشاره کرد و گفت:هم‌اکنون محتواهای آموزشی در فضای مجازی متناسب با نیاز جوانان و جامعه هدف نیست.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به اهمیت بحث آموزش به خصوص آموزش افراد معتاد بهبود یافته گفت: در سالجاری ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز جامعه هدف در مناطق مختلف استان در دست اجراست.
نرگس عسگری افزوذ: به منظور ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای به معتادان بهبود یافته و خانواده معتادان نیز تفاهم‌نامه با فنی و حرفه ای منعقد شده است.
معاون آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: به منظور ارائه آموزش به خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد ۱۰۸ نفر در دوره آموزش فنی و حرفه‌ای در قالب ۱۵ هزار و ۶۴۸ نفر ساعت شرکت کردند.
شهرام کوهیان افزود: در این مدت ۴۳۷ نفر از زنان سرپرست خانوار در قالب ۷۵هزار و ۵۳۷نفر ساعت و ۲۳۰ زندانی در قالب ۳۸ هزار نفر ساعت و ۶۷ نفر آموزش دیدند.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=68009
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان چهارمحال و بختیاری99.11.18
  • 56 بازدید
  • بدون دیدگاه