• امروز : شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 6 - رمضان - 1442
  • برابر با : Saturday - 17 April - 2021
کل پست ها: 65230اخبار امروز : 10
3

ورزشکاران می توانند یاریگرانی شایسته در عرصه پیشگیری از اعتیاد باشند

  • کد خبر : 67896
  • 13 بهمن 1399 - 7:15
ورزشکاران می توانند یاریگرانی شایسته در عرصه پیشگیری از اعتیاد باشند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: ورزش هم در درمان و هم برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار است.

سلیمان کرمی در دیدار با عباس حاجی‌زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس، با اشاره به اینکه مواد مخدر یک معضل بزرگ است، اظهار داشت: مواد مخدر جدی‌ترین آسیب در جامعه است، چرا که یک فرد معتاد می‌تواند چندین خانواده را درگیر کند و در خانواده‌ای که یک معتاد وجود دارد بنیان خانواده به‌شدت تهدید خواهد شد.
وی ورزش را عامل مؤثری در پیشگیری از اعتیاد دانست و افزود: ورزش به‌عنوان ارزان‌ترین و مؤثرترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم و پیشگیری از بلای خانمان‌سوز اعتیاد است.
دبیر شورا گفت: ورزش هم در درمان و هم برای پیشگیری از این آسیب بسیار تأثیرگذار است.
کرمی در ادامه با تأکید بر این موضوع که ورزش بهترین راه برای پیشگیری از افتادن در دام اعتیاد است، گفت: باید از تمام ظرفیت‌های موجود در ورزش برای جلوگیری این آسیب استفاده کنیم.
وی جایگاه بالای ورزشی و وجود قهرمانان و مدل آوران استان فارس را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: ورزش در جامعه مخاطبین گسترده‌ای دارد ازاین‌رو پیام ورزشکاران به ویژه قهرمانان و مدل آوران عرصه ورزشی به نوجوانان و جوانان در جهت پیشگیری از اعتیاد از اثرگذاری بسیار زیادی برخوردار خواهد بود و می‌تواند کمک مؤثری در مبارزه با مواد مخدر باشد.
دبیر شورا افزود: باید مشارکت سمن‌ها در حوزه ورزش و جوانان با تمرکز بر پیشگیری از اعتیاد جلب و مورد توجه قرار گیرد.
این مقام مسئول در فارس اجرای برنامه یاریگران زندگی را از طریق محیط‌های ورزشی مهم برشمرد و گفت: طرح کانون یاریگران زندگی که توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تهیه و ابلاغ‌شده است می‌تواند در محیط‌های ورزشی تأثیر بسزایی در آگاه‌سازی عمومی به‌ویژه ورزشکاران در زمینه آسیب‌های اجتماعی و آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد، ترویج و گسترش فعالیت‌های ورزشی در بین آحاد جامعه به‌ویژه در نقاط کم برخوردار و شناسایی ناهنجاری‌های موجود و رفع آن داشته باشد.
کرمی با تأکید بر اولویت تجهیز و ارائه امکانات ورزشی به نقاط کم برخوردار در جهت پیشگیری از اعتیاد بیان داشت: توسعه فعالیت‌های ورزشی در نقاط کم برخوردار و همچنین محلات و روستاها در قالب راه اندازی و تجهیز خانه های ورزشی می‌تواند منجر به توانمندسازی افراد جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان در عرصه‌های ورزشی شود و اتفاقات مثبتی در جهت کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل مواد مخدر رقم بزند.
وی در پایان گفت: امیدوارم با کمک اداره کل ورزش و جوانان در این عرصه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از گرفتار شدن به مواد مخدر باشیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=67896
  • ارسال توسط :
  • منبع : دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: ورزش هم در درمان و هم برای پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار است. سلیمان کرمی در دیدار با عباس حاجی‌زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس، با اشاره به اینکه مواد مخدر یک معضل بزرگ است، اظهار داشت: مواد مخدر جدی‌ترین آسیب در جامعه است، چرا که یک فرد معتاد می‌تواند چندین خانواده را درگیر کند و در خانواده‌ای که یک معتاد وجود دارد بنیان خانواده به‌شدت تهدید خواهد شد. وی ورزش را عامل مؤثری در پیشگیری از اعتیاد دانست و افزود: ورزش به‌عنوان ارزان‌ترین و مؤثرترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم و پیشگیری از بلای خانمان‌سوز اعتیاد است. دبیر شورا گفت: ورزش هم در درمان و هم برای پیشگیری از این آسیب بسیار تأثیرگذار است. کرمی در ادامه با تأکید بر این موضوع که ورزش بهترین راه برای پیشگیری از افتادن در دام اعتیاد است، گفت: باید از تمام ظرفیت‌های موجود در ورزش برای جلوگیری این آسیب استفاده کنیم. وی جایگاه بالای ورزشی و وجود قهرمانان و مدل آوران استان فارس را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: ورزش در جامعه مخاطبین گسترده‌ای دارد ازاین‌رو پیام ورزشکاران به ویژه قهرمانان و مدل آوران عرصه ورزشی به نوجوانان و جوانان در جهت پیشگیری از اعتیاد از اثرگذاری بسیار زیادی برخوردار خواهد بود و می‌تواند کمک مؤثری در مبارزه با مواد مخدر باشد. دبیر شورا افزود: باید مشارکت سمن‌ها در حوزه ورزش و جوانان با تمرکز بر پیشگیری از اعتیاد جلب و مورد توجه قرار گیرد. این مقام مسئول در فارس اجرای برنامه یاریگران زندگی را از طریق محیط‌های ورزشی مهم برشمرد و گفت: طرح کانون یاریگران زندگی که توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تهیه و ابلاغ‌شده است می‌تواند در محیط‌های ورزشی تأثیر بسزایی در آگاه‌سازی عمومی به‌ویژه ورزشکاران در زمینه آسیب‌های اجتماعی و آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد، ترویج و گسترش فعالیت‌های ورزشی در بین آحاد جامعه به‌ویژه در نقاط کم برخوردار و شناسایی ناهنجاری‌های موجود و رفع آن داشته باشد. کرمی با تأکید بر اولویت تجهیز و ارائه امکانات ورزشی به نقاط کم برخوردار در جهت پیشگیری از اعتیاد بیان داشت: توسعه فعالیت‌های ورزشی در نقاط کم برخوردار و همچنین محلات و روستاها در قالب راه اندازی و تجهیز خانه های ورزشی می‌تواند منجر به توانمندسازی افراد جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان در عرصه‌های ورزشی شود و اتفاقات مثبتی در جهت کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل مواد مخدر رقم بزند. وی در پایان گفت: امیدوارم با کمک اداره کل ورزش و جوانان در این عرصه شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از گرفتار شدن به مواد مخدر باشیم. منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس99.11.13
  • 70 بازدید
  • بدون دیدگاه