• امروز : جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 22 - رجب - 1442
  • برابر با : Friday - 5 March - 2021
کل پست ها: 64944اخبار امروز : 0
6
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خبر داد؛

تشخیص اعتیاد از روی حرکت چشم با کمک دانش بنیان‌ها

  • کد خبر : 66903
  • 25 آذر 1399 - 7:43
تشخیص اعتیاد از روی حرکت چشم با کمک دانش بنیان‌ها
ستاری گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در حوزه تشخیص اعتیاد کمک کنند و از روی حرکت چشم اعتیاد را تشخیص دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست تخصصی ستاد مبارزه با مواد مخدر برای ارائه دستاورد‌های علمی و اجرایی در حوزه مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز پژوهش که امروز (سه‌شنبه بیست و پنجم آذرماه) برگزار شد، اظهار کرد: در یک سال گذشته همکاری خوبی بین معاونت علمی و ستاد مبارزه با مواد مخدر بوده است.

وی افزود: علوم جدید در حوزه مبارزه با مواد مخدر جایشان خالی است و تکنیک‌هایی که در این حوزه اجرا می‌شوند، باید به روز باشند.

ستاری گفت: در حوزه دارو‌های گیاهی برای درمان اعتیاد پیگیری‌های لازم را می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر نیاز به پژوهش‌هایی دارد که منجر به افزایش کشفیات شود و با سیستم قدیمی نمی‌شود، چراکه سیستم‌های قدیمی دیگر کارکرد ندارند و نیاز به سیستم جدید است، اما این را می‌دانیم کنار گذاشتن سیستم‌های سنتی سخت بوده و کار شتاب دهنده‌ها مقابله با سیستم‌های سنتی است.

ستاری گفت: هر جا تعداد شرکت‌های دانش بنیان کاهش یافته، بیشترین ضربه را خوردیم و در حوزه اعتیاد هم همین است. دانش بنیان‌ها تکنیک‌های خوبی را برای مبارزه با مواد مخدر در اختیار دارند. همچنین در حوزه هوش مصنوعی شرکت‌های خوبی داریم که این شرکت‌ها می‌توانند برای تشخیص چهره، بررسی مسائل مالی قاچاقچیان و … تأثیرگذار باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در حوزه تشخیص اعتیاد کمک کنند و از روی حرکت چشم اعتیاد را تشخیص دهند.

ستاری با بیان اینکه استفاده از دانش بنیان در حوزه مرزبانی نیز کمک کننده است، گفت: در حوزه مرزبانی چندین جلسه داشتیم تا بتوانیم روش‌های جدید را در این حوزه پیاده سازی کنیم.

لینک کوتاه : http://news.dchq.ir/3/?p=66903