• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
1

جذب ۵۰۰ بهبود یافته از اعتیاد به عنوان پاکبان در پایتخت

  • کد خبر : 98239
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
جذب ۵۰۰ بهبود یافته از اعتیاد به عنوان پاکبان در پایتخت
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: مجموع آسیب دیدگانی که اشتغال نداشتند و اکنون در خدمات شهری شهرداری مشغول به فعالیت هستند، حدود ۵۰۰ نفر است که با استقبال این افراد همراه است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جهوری؛ احمد احمدی صدر اظهار کرد: کسانی که از اعتیاد بهبود یافته یا دچار آسیب اجتماعی شده اند، عمدتا” مشکل شغل دارند و می گویند اگر شرایط کار داشته باشند، بی شک انجام می دهند. در این راستا با هماهنگی های صورت گرفته برای آسیب دیدگان اجتماعی، متکدیان، زباله گردها و… شرایط اشتغال به عنوان پاکبان در خدمات شهری شهرداری در نظر گرفته شد که با حقوق ماهانه حداقل ۱۵میلیون تومان، که با شرایط تأهل و داشتن فرزند این رقم بیشتر می شود.

وی افزود: مجموع آسیب دیدگانی که اشتغال نداشتند و اکنون در خدمات شهری شهرداری مشغول به فعالیت هستند، حدود ۵۰۰ نفر است که با استقبال این افراد همراه است و با تشویق این افراد، شاهد افزایش مشارکت سایر بهبود یافتگان نیز هستیم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: با خانواده ای از اتباع مواجه بودیم که در یکی از چهارراه ها تکدی‌گری می کردند و در طرح ساماندهی به شخصه به آنها گفتم که می توانند در شغلی مشغول به کار شوند که حقوق ماهانه ۱۸ میلیون تومان دارد. اما این خانواده در پاسخ گفتند اگر حقوق‌شان بالای ۲۵ میلیون تومان نباشد، به تکدی‌گری ادامه می دهند و حاضر هستند حتی ۱۰ مرتبه دیگر نیز از سوی مأموران رد مرز شوند اما دوباره به تکدی‌گری در خیابان های تهران بازگردند.

احمدی صدر افزود: مردم باید هوشیار باشند و به این افراد کمک نکنند. با کمک های نقدی، کودکان در بزه نگه داشته می شوند. به همین منظور مراکز پویاشهر را با هدف اجرای طرح های استعدادیابی، تفریحی و آموزشی راه اندازی و تقویت کردیم تا شرایط خوب آموزشی برای کودکان کار و خیابان فراهم شود.

وی با بیان اینکه کارآفرینی و اشتغال آسیب دیدگان اجتماعی در اولویت سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی است گفت: از همه متعادین متجاهر بهبود یافته و کارتن خواب ها برای اشتغال در شهرداری تهران دعوت کردیم که به کار شرافتمندانه پاکبانی بپردازند اما اگر کسی از خلاف و گدایی پول در بیاورد و به این حقوق راضی نباشد، قطعا” باید با وی برخورد شود.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی در پایان گفت: ما در حوزه کودکان کار و خیابان با طرح های ضربتی یا برخورد با کودکان موافق نیستیم و باید استعدادهای آنها را شکوفا کنیم. به خانواده این کودکان رسیدگی کنیم و فرهنگسازی عمومی نیز اتفاق بیفتد که مردم به این کودکان کمک های نقدی نکنند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98239

برچسب ها