• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
2
با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر؛

مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب زنان گرفتار اعتیاد در ارومیه افتتاح شد

  • کد خبر : 98053
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۶
مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب زنان گرفتار اعتیاد در ارومیه افتتاح شد
نخستین مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی بانوان با اختلال مصرف مواد مخدر (نوید سلامت آذربایجان) صبح امروز با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در ارومیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی که صبح امروز (شنبه) به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: توجه به مسائل بانوان یکی از اولویت‌های مهم جامعه ما است، به همین منظور توجه به سلامت بانوان آسیب‌دیده از اعتیاد، از رویکردهای مهم ستاد محسوب می‌شود. در همین راستا امروز شاهد افتتاح مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب بهبود بانوان ناشی از اختلال مصرف مواد مخدر بودیم که با همت آقای معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و کمک ستاد تجهیز شده بود.

گفتنی است؛ این ساختمان در قالب مرکز ماده ۱۶ زنان با اعتبار ۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریاست جمهوری، استانداری، خیرین و مشارکت مردمی نوسازی و ظرفیت پذیرش ۵۰ معتاد را دارد که این ظرفیت قابل افزایش تا ۱۰۰ نفر است.

سرکشی از پارکینگ خودروهای جرایم موادمخدر استان

پس از آن مؤمنی در جریان حضور در پارکینگ خودرویی مربوط به جرایم موادمخدر استان، اعلام کرد: حدود ۲۹۰ خودرو در پارکینگ خودرویی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر وجود دارد که ۲۲۰ خودرو توقیفی و پرونده‌هایشان در مراحل دادرسی است که باید زودتر از سوی دستگاه قضایی تعیین تکلیف شوند.

وی بیان کرد: حدود ۷۰ دستگاه خودروی دیگر نیز مصادره‌ای هستند که این نوع خودروها، به سرعت و کمتر از یک سال تعیین تکلیف و به نفع بیت المال فروخته می‌شوند و البته یک بخشی از آن هم به دستگاه کاشف واگذار می‌شود.

مؤمنی تصریح کرد: حدود ۱۲ هزار خودرو در کل کشور در پارکینگ‌ها وجود دارد، که حدود ده هزار خودرو توقیفی و دو هزار خودرو مصادره‌ای هستند و مدت زمانی هم که خودروها در پارکینگ توقف دارد، به دلیل انجام آیین تشریفات فروش و مزایده است که به سرعت و کمتر از یک سال باید تعیین تکلیف و فروخته شوند. همچنین در تعامل با دستگاه قضا پیگیر تعیین تکلیف سریع تر خودروهای توقیفی برای فروش و واگذاری هستیم.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=98053

برچسب ها