• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
2
با حمایت ستاد مبارزه با موادمخدر؛

اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی «راه نو» برگزار می‌شود

  • کد خبر : 97883
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۱
اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی «راه نو» برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از برگزاری اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی «راه نو» با هدف حمایت و پرورش ایده های نو و خلاقانه دانشجویان در راستای پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمدهادی عسکری در این رابطه اظهار داشت: اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی «راه نو» با محوریت جذب ایده‌های کارا در راستای کنترل و پیشگیری از اعتیاد به مصرف مواد مخدر در جوامع دانشجویی با تأکید بر فضاهای خوابگاهی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه شهید بهشتی و با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در رویکرد جدید پیشگیری از اعتیاد باید میان اقدامات پیشگیرانه و نوآوری اجتماعی پیوند برقرار شود و تقویت حضور اجتماعی نخبگان و جوانان و استحکام بخشیدن به نقش آفرینی ایشان در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر بیان داشت: رویداد ملی نوآوری اجتماعی «راه نو» به دنبال آن است تا ایده های جدید، نوآورانه و خلاقانه دانشجویان کشور را که در بستر انتخاب آگاهانه فعالان دانشجویی، اعضای کانون های یاریگران زندگی و انجمن های علمی دانشجویی شکل می گیرد، جمع آوری کند و با برگزاری دوره های آموزشی آن ایده ها را پرورش دهد و راهکارهای عملیاتی را که پاسخ های پایدار، اثربخش و بهینه تر از راهکارهای موجود و مرسوم است، اجرایی کند .

عسکری در ادامه؛ ایجاد زمینه شتاب بخشی به ایده های پذیرش شده در رویداد و تشکیل بانک اطلاعاتی از گروه های دانشجویی فعال در امر پیشگیری از اعتیاد را از جمله اهداف این رویداد دانست و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری موفق این رویداد، عرصه جدیدی برای حضور موثر و هدفمند دانشجویان در امر پیشگیری و مردمی سازی و اجتماعی سازی پیشگیری از اعتیاد رقم بخورد .

وی یادآور شد: تمامی افرادی که در حوزه کنترل و یا پیشگیری از اعتیاد در حوزه جوامع دانشجویی ایده یا طرح نوآورانه‌ای داشته باشند می‌توانند با ورود به تارنمای www.rahe-no.ir در قسمت ثبت ایده نسبت به ثبت نام و شرکت در این رویداد ملی اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر مهلت ارسال ایده‌ها را تا ۲۰ اردیبهشت ماه جاری اعلام کرد و گفت: اختتامیه رویداد ملی نوآوری اجتماعی «راه نو» خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

عسکری افزود: جوايزي كه براي اين رويداد در نظر گرفته شده به ترتیب نفر اول ۲۰ میلیون تومان، نفر دوم ۱۵ میلیون تومان و نفر سوم ۱۰ میلیون تومان جایزه می‌باشد.

وی بیان داشت: همچنین این رویداد از تیم‌های برگزیده با ارائه تسهیلات تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان، امکان تأمین فضای استقرار برای تیم‌های برگزیده، هدایتگری ارتباط با صنعت و دریافت مجوزها و هدایتگری به سمت تولید انبوده و تجاری‌سازی حمایت می‌کند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97883

برچسب ها