• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
4
دکتر مومنی در دیدار با معاون وزير كشور اتریش:

اگر سد ایران نباشد وضعیت مواد مخدر و مهاجرت در دنیا بسیار بدتر خواهد شد

  • کد خبر : 97195
  • ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۳
اگر سد ایران نباشد وضعیت مواد مخدر و مهاجرت در دنیا بسیار بدتر خواهد شد
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان در دیدار با پتروبينگر معاون امور بين‌الملل و مهاجرت وزارت كشور اتريش، معضل مواد مخدر و جرایم مرتبط با آن را مسئله‌ای جهانی دانست که نیازمند مشارکت همه کشورهاست چراكه مبارزه با آن در گرو همكاری‌های دوجانبه، بين‌المللی و بر اساس مسئوليت جمعی است.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر مومنی در این دیدار گفت: ایران به نمایندگی از دنیا هزینه زیادی صرف مقابله با مواد مخدر که البته همراه با تروریسم و اقدمات مسلحانه است، می کند و اگر سد ایران نباشد وضعیت مواد مخدر و مهاجرت در کشورهای دیگر بسیار بدتر از وضع فعلی خواهد بود.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان ضمن اشاره به تهدید نوظهور مواد مخدر صنعتی در دنیا گفت: معضل مواد مخدر و جرایم مرتبط با آن مسئله‌ای جهانی است که نیازمند مشارکت همه کشورها می‌باشد.
دکتر مومنی رویکرد کشورمان را در عرصه مبارزه با مواد مخدر جامع و متوازن عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در کنار توجه به حوزه مقابله با عرضه، درمان، کاهش تقاضا، آسیب و همکاری‌های بین‌المللی را مورد توجه قرار می‌دهد.
وی با اشاره به دو فقره کشفیات سنگین مواد به مقصد اروپا طی ماه‌های اخیر به دست پلیس ایران تصریح کرد: تنها کشف مواد، تهدید را برطرف نمی‌کند، بلکه باید شبکه‌ها و باندهای بین‌المللی را شناسایی و متلاشی کرد.
پتروبينگر معاون امور بين‌الملل و مهاجرت وزارت كشور اتريش نیز گفت: کشورش خط مشی مشخصی در زمینه مقابله دارد و معتقد است باید از ابتدا جلوی ورود مواد مخدر گرفته شود و نباید در خصوص آن خطای استراتژیک داشت.
وی ضمن ابراز تاسف از به شهادت رسیدن و مجروح شدن ایرانیان در مسیر مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، از زحمات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با این تهديد جهانى قدردانی کرد.
رییس پلیس جنایی اتریش نیز اظهار داشت: در صورت عدم حمایت از سد کشور ایران در مقابله با قاچاق مواد مخدر، جهان صدمات جبران‌ناپدیری را متقبل خواهد شد و ما در زمینه تبادل اطلاعات آماده همکاری با ایران هستیم.
گفتنی است پیش از این دیدار، دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و دکتر باقرپور سفیر کشورمان در اتریش، سردار کاکاوند رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر، لطفی مدیرکل بین‌الملل و خواجه‌نژاد مدیرکل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مركز درمانى معتادان و كاهش آسيب پنزينگ در وین بازدید، با ریاست آن دیدار و درباره روش‌های درمانی به تبادل نظر پرداختند.
شایان ذکر است دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان، ظهر امروز (۲۹ اسفندماه) پس از حضور در نشست سالانه شصت‌وهفتمین کمیسیون مواد مخدر در وین اتریش، به تهران بازگشت.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97195

برچسب ها