• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
3
دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

اتحادیه اروپا بر اساس اصل مسئولیت مشترک به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد

  • کد خبر : 97148
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۳۸
اتحادیه اروپا بر اساس اصل مسئولیت مشترک به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد
مومنى در ديدار با رییس بخش خدمات مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور ایتالیا گفت: از اتحادیه اروپا و بخصوص از ایتالیا، انتظار داریم بر اساس اصل مسئولیت مشترک و عمومی به تعهدات بین المللی خود پایبند باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی در دیدار با رئیس هیئت نمایندگی ایتالیا گفت: بازار اروپا باعث اغوای قاچاقچيان موادمخدر می شود و از پيامدهاي منفي اين جريان خسارت هاي غير قابل جبراني است كه ما در منطقه خودمان تحمل مي كنيم.

وی افزود: ايتاليا از جمله كشورها معدودی از اروپاست كه در تهران رابطی در مبارزه با مواد مخدر داشت و همکاری های خوبی از جمله تبادل اطلاعات و برگزاری دوره های آموزشی بین دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر برقرار بود و باید توسعه یابد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تصريح كرد: از اتحادیه اروپا و بخصوص از ایتالیا، انتظار داریم بر اساس اصل مسئولیت مشترک و عمومی به تعهدات بین المللی خود پایبند باشند.

مومنی با اشاره به تحولات اخیر افغانستان، موضوع تغییرات میزان قاچاق از منشا افغانستان را ازین مقام اروپایی جویا شد که ژنرال پیرانجلو ایانوتی در پاسخ به این سوال گفت:ما هم ادعای کاهش ۹۵ درصدی تولید مواد مخدر را قبول نداریم چرا که آثار آن مشهود نیست.

رییس بخش خدمات مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور ایتالیا ضمن اعلام آمادگی همکاری در زمینه های مبارزه با مواد مخدر در منطقه و ترانزیت آن به اروپا به خصوص مواد صنعتی، خواستار توسعه تبادل همکاری های اطلاعاتی شد.

این مقام ایتالیایی در خصوص موضوعات درمانی و اقدامات پیشگیرانه نیز بر همکاری مشترک تاکید کرد.

نماینده دايم و سفیر ایتالیا نزد سازمان ملل و همچنین نماینده دايم کشورمان و سردار كاكاوند رييس پليس مبارزه با مواد مخدر نیز در این دیدار دوجانبه حضور داشتند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97148

برچسب ها