• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
3
دکتر مومنی:

کمیته مشترک برای رصد روند تهدیدآمیز پیش‌سازهای موادمخدر در دنیا، میان ایران و چین تشکیل شود

  • کد خبر : 97145
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۳۱
کمیته مشترک برای رصد روند تهدیدآمیز پیش‌سازهای موادمخدر در دنیا، میان ایران و چین تشکیل شود
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: تمایل داریم در خصوص پیش‌سازهای موادمخدر در دنیا، کمیته ای مشترک برای رصد این روند تهدیدآمیز تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی که به‌منظور شرکت در اجلاس سالانه کمیسیون موادمخدر سازمان ملل متحد به وین سفر کرده است، با وی شیائوژون رئیس کمیته مبارزه با مواد مخدر جمهوری خلق چین ملاقات کرد.

وی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس یک استراتژی متوازن به موضوعات مبارزه با مواد مخدر می پردازد و این استراتژی در برگیرنده اقدامات مقابله‌ای، پیشگیری و درمان است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: اقدامات مقابله‌ای کشور منجر به کشف حدود۷۰۰ تن انواع مواد مخدر از جمله ۳۷ تن متامفتامین از منشاء افغانستان طى سال گذشته ميلادى شده است.

وی شیائوژون نیز با اشاره به تولیدات مواد مخدر در افغانستان گفت:توليد مواد در این کشور تهديدی جدى براى ما است. همه باید دست به دست هم دهیم تا با اين وضعیت مقابله كنيم تا اين مشكل به ما سرايت نكند.

وی درباره توضیحات دکتر مومنی در خصوص لزوم حمایت از کشت جایگزین در افغانستان گفت: به دلیل پیچیدگی امور در این کشور و نبود زیرساخت این امر قابلیت اجرایی ندارد که دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پاسخ گفت: این شرایط در گذشته نیز وجود داشته و ما نمی توانیم تنها تماشاگر باشیم و باید فعالانه نقش افرینی کنیم.

وی شیائوژون افزود: باید در خصوص شرایط افغانستان رصد و تبادل اطلاعات كنيم و از ابتكارات منطقه اى و بين المللى و ظرفیت سازمان شانگهاى استفاده كنيم.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97145

برچسب ها