• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
3

اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات مبارزه با موادمخدر به تاجیکستان

  • کد خبر : 97141
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۲۱
اعلام آمادگی ایران برای انتقال تجربیات مبارزه با موادمخدر به تاجیکستان
رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان خواهان انتقال تجربیات ایران در حوزه مبارزه با موادمخدر شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی که به‌منظور شرکت در اجلاس سالانه کمیسیون موادمخدر سازمان ملل متحد به وین سفر کرده است، با حبیب الله واحد زاده، رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان دیدار کرد و گفت: هر دو کشور ایران و تاجیکستان، در دو سوی مرزهای خود با افغانستان،‌ ناخواسته گرفتار ترانزیت مواد مخدر شده اند. ترانزیت مواد مخدر با خود موضوعات دیگری را از جمله تروریسم و شرارت به همراه دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به امضای یادداشت تفاهم همکاری دو کشور در جریان سفر دکتر رئیسی ریاست جمهوری اسلامى ایران در آبان ماه امسال، گفت: در این یادداشت تفاهم بر تبادل اطلاعات، شناسائی انواع مواد مخدر جدید، شناسائی راه‌های قاچاق مواد مخدر، انجام تحقیقات مشترک، عملیات‌های مشترک، تبادل تجارب موفق در زمینه کاهش تقاضا، درمان و بازتوانی مصرف کنندگان مواد مخدر تاکید شده است.

حبیب الله واحد زاده رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان نیز ضمن تاکید بر مشترکات تاریخی دو کشور خواهان استفاده کشور از تجارب ایران در کلیه زمینه های مبارزه با مواد مخدر و درمان شد و بر نقش مقابله ای جمهوری اسلامی ایران در منطقه تاکید کرد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97141

برچسب ها