• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
2

انتقاد ايران از جرم زدایی و قانونی سازی مصرف مواد در برخى كشورها/تحسين رییس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر  از ايران

  • کد خبر : 97135
  • ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۴۸
انتقاد ايران از جرم زدایی و قانونی سازی مصرف مواد در برخى كشورها/تحسين رییس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر  از ايران

دكتر اسكندر مومنی در جريان سفر خود به وین برای شرکت در نشست مقامات بلندپایه شصت و هفتمین کمیسیون مواد مخدر، با دکتر جلال توفیق رییس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر ملاقات کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ در این ملاقات که دکتر نذیری نماینده دایم کشورمان نزد سازمان ملل در وين نیز حضور داشت، دکتر مومنی با بيان اينكه از کاهش کشت و تولید مواد افیونی در افغانستان استقبال مى كنيم گفت: به گواه آمار کشفیات جمهوری اسلامی ایران نه تنها در حجم ورود مواد از افغانستان، تغییر محسوسی نداشته ايم بلكه از سوی دیگر در حجم ورود متامفتامین،شاهد افزایش بطور میانگین ٢٠ درصدی در سال روبرو هستیم.

وی در بخش دیگر، ضمن تشريح اقدامات و دستاوردهای کشورمان را در دسترسی افراد نیازمند به داروهای تحت کنترل  برای مصارف پزشکی و علمی، به روش های درمان دارویی مصرف کنندگان مواد مخدر در مراکز کاهش آسیب اشاره كرد. 

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ضمن حمایت از ارکان و رژیم بین المللی کنترل مواد مخدر  از جمله هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر، از اقدامات برخی از کشورها در جرم زدایی و قانونی سازی مصرف مواد انتقاد كرد.

دکتر جلال توفیق نیز از همکاری ها و مشارکت سازنده کشورمان، ابتکارات و دستاوردهای ایران در زمینه  کاهش آسیب و درمان مصرف کنندگان مواد را تحسین کرد و افزود: ایران اولین کشور در منطقه در اجرای برنامه های کاهش آسیب از جمله تولید و در دسترس قرار دادن متادون و سایر داروها می باشد.

رییس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر هرگونه اقدام کشورها برای  قانونی سازی مواد تحت کنترل خارج از رژیم بین المللی کنترل مواد مخدر را تقبیح كرد و افزود: ما با این کشورها برای حفظ نظامات موجود گفت و شنود می کنيم.

دکتر توفیق در پايان ضمن تشريح برنامه آتی نهاد تحت مدیریت خود از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ارزیابی نیازمندی های سالانه هر کشور به داروهای تحت کنترل بین المللی، از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این کارگاه دعوت بعمل آورد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97135

برچسب ها