• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
2

رایزنی ایران و روسیه درباره مبارزه با مواد مخدر در وین

  • کد خبر : 97121
  • ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
رایزنی ایران و روسیه درباره مبارزه با مواد مخدر در وین

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ایران به طرف روس پیشنهاد داد: کمیته ای با کشورهای هم فكر در مسیر مبارزه با موادمخدر برای بررسی و یافتن راهکار مناسب مقابله با کشت و تولید مواد افیونی و صنعتی در افغانستان را تشکیل دهیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در حاشیه شصت‌وهفتمین نشست کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد در وین، با سرگئی ورشنین معاون وزیر امور خارجه روسیه ملاقات و به اقدامات مقابله‌ای کشورمان که منجر به کشف حدود ۶۶۲ تن انواع مواد مخدر از جمله ۳۷ تن متامفتامین از منشاء افغانستان طى سال گذشته ميلادى شده است، اشاره کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این دیدار پیشنهاد و اعلام آمادگى كرد تا کمیته‌ای با مشاركت كشورهاى هم‌فكر برای بررسی موضوع و یافتن راهکارهای مناسب در افغانستان به منظور مقابله با کشت و تولید مواد افیونی و صنعتی در آن کشور تشکیل شود.

نماینده کشورمان همچنین پیشنهاد کرد تا موضوع تدوین و اجرایی‌سازی سند جامع همکاری‌های دو‌ جانبه در حوزه‌های مختلف مبارزه با مواد مخدر در دستور کار  دو کشور  قرار بگیرد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه نيز در اين ديدار بر لزوم حمايت چندجانبه از گروه كشورهاى هم‌فكر در مجامع بين‌المللی تاكيد و ابراز اميدوارى کرد با حمايت جمهورى اسلامى ايران در ساختارهاى همكارى منطقه‌اى همچون پروتكل همكارى دريای خزر، موفق به مبارزه موثرتر با قاچاق مواد مخدر در سطح منطقه شویم.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97121

برچسب ها