• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
2
به منظور شرکت در کمیسیون موادمخدر

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به وین سفر کرد

  • کد خبر : 97098
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۲۰
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به وین سفر کرد
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در رأس هیئتی برای شرکت در نشست سالانه کمیسیون مواد مخدر و دیدار با مقامات بلندپایه آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد و روسای هیئت‌های نمایندگی سایر کشورها به وین رفت.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر اسکندر مومنی در سفر به وین، ضمن ارائه سخنرانی در سطح مقامات بلند پایه نشست سالانه شصت و هفتمین کمیسیون مواد مخدر که در اسفندماه سال‌جاری در سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، به تبیین مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات کشورمان در حوزه مبارزه با مواد مخدر،‌ مطالبات و انتظارت کشورمان به‌عنوان پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر خواهد پرداخت و ملاقات‌ها و بازدیدهای دو یا چند جانبه با مقامات ذی‌ربط سازمان ملل و دیگر کشورها خواهد داشت.

شصت و هفتمین نشست کمیسیون مواد مخدر (CND) در دو سطح «مقامات بلند پایه» در تاریخ ۲۴ لغایت ۲۵ اسفندماه برابر با چهارم و پنجم مارس و نیز «نشست عادی کمیسیون مواد مخدر» در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۲ لغایت ۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر با هفتم لغایت یازدهم مارس ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.

این سومین نشست کمیسیون موادمخدر در دولت سیزدهم محسوب می‌شود که هیئت‌ بلندپایه‌ای از کشورمان به دعوت دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در آن شرکت می‌کنند.

نشست مقامات بلند پایه کمیسیون موادمخدر در سالجاری، بنا به توصیه اعلامیه وزراء در نشست کمیسیون موادمخدر ۲۰۱۹، برگزار می‌شود که در آن نشست، کشورها ۱۱ چالش مرتبط با مسئله جهانی مواد مخدر را احصاء و توافق کردند تا به‌منظور بررسی و ارزیابی میان دوره‌ای فعالیت‌ها و اقدامات کشورها، سازمان‌ها و آژانس‌های تخصصی ملل متحد در رفع کامل و یا نسبی چالش‌های مذکور در شصت و هفتمین نشست کمیسیون مواد مخدر، نشستی را با حضور مقامات عالی کشورها به مدت ۲ روز برگزار کنند.

در حاشیه این اجلاس، نمایشگاهی با حضور کشورهای حاضر برپا می شود و غرفه‌ای به منظور ارائه فعالیت‌ها و اقدامات کشورمان در حوزه مبارزه با مواد مخدر در قالب تولیدات رسانه‌ای و همچنین محصولات تولیدی بهبودیافتگان از اعتیاد جهت بازدید شرکت‌کنندگان دایر خواهد بود.

هیئت‌ بلند پایه کشورمان به محض ورود به وین، با استقبال دکتر عباس باقرپور سفیر ایران در اتریش و دکتر محسن نذیری نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در وین روبه‌رو شدند.

گفتنی است در این سفر سردار ایرج کاکاوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا˛ دکتر امیرعباس لطفی مدیرکل روابط بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر و حمید خواجه‌نژاد مشاور دبیرکل و مدیرکل روابط عمومی نیز حضور دارند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=97098

برچسب ها