• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
1

لزوم ارتقاء تجهیزات امنیتی مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد استان سمنان

  • کد خبر : 95726
  • ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸
لزوم ارتقاء تجهیزات امنیتی مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد استان سمنان
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سمنان ارتقاء تجهیزات امنیتی مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد استان را امری ضروری برشمرد.

سمنان- در جلسه کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در خصوص دستورالعمل وزارت بهداشت در خصوص مراکز درمان دارویی سوء مصرف مواد، اتخاذ تمهیدات حفاظتی امنیتی مراکز اقامتی میان‌مدت استان و همچنین فعالیت سامانه ملی اطلاعات درمان اختلالات مصرف مواد در استان بحث و تبادل نظر شد.

جعفر معینیان در این جلسه، خواستار تداوم اقدامات در خدمت‌رسانی به گروه هدف معتادین، بهبودیافتگان و خانواده‌های آنان شد.

وی؛ اخذ موافقت اصولی جهت راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ در استان را گامی مفید در راستای تکمیل چرخه ساماندهی و درمان اعتیاد در استان عنوان کرد و از شهرداری سمنان، اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی خواست در اجرای موافقت اصولی این مرکز تسریع داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در خصوص ارتقای تجهیزات حفاظتی و امنیتی مراکز اقامتی میان‌مدت استان بحث و تبادل نظر کرد و مقرر شد که مسئولین مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد استان اقدامات پیشگیرانه را اتخاذ و دستگاه‌های صادرکننده مجوز با حساسیت بیشتری در این زمینه اعمال نظر کنند.

برگزاری دوره‌های توانمندسازی ویژه سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی

همچنین در راستای اجرای فعالیت‌های پیشگیرانه در محیط‌های دانشجویی سطح استان دورۀ آموزشی توانمندسازی و آگاه‌سازی سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی از طریق معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و با همکاری دانشگاه سمنان و دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجتماعات مرکز مشاوره دانشگاه سمنان برگزار شد.

در این دوره‌ها ضمن معرفی انواع مواد، اثرات مصرف مواد مخدر، نحوه‌ی معرفی و ارجاع دانشجویان به مراکز ذی‌ربط، نسبت به اجرای فعالیت‌های پیشگیرانه از جمله فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و… تأکید شد.

معینیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هدف از برگزاری این دوره‌ها را ارتقای سطح آگاهی سرپرستان دانشجویی و در نهایت پیشگیری از اعتیاد برای جمعیت دانشجوی عنوان کرد و اذعان داشت: برنامه‌ریزی لازم جهت برگزاری دوره‌های مذکور برای کل دانشگاه‌های استان انجام خواهد شد و این مهم تا پایان سال انجام می‌شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=95726
  • ارسال توسط :
  • منبع : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان
  • 88 بازدید
  • بدون دیدگاه