• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
5

مراکز آموزشی از خطر آلوده شدن به مواد مخدر محافظت شوند

  • کد خبر : 95414
  • ۲۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۳
مراکز آموزشی از خطر آلوده شدن به مواد مخدر محافظت شوند
استاندار کردستان بر لزوم حفاظت از مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها از آلوده شدن به اعتیاد و مواد مخدر با تعامل بین دستگاه‌های مختلف و خانواده‌ها تأکید کرد.

کردستان- اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در سنندج اظهار کرد: طرح مقابله با مواد مخدر نباید محدود به زمان خاصی باشد، بلکه باید استمرار داشته باشد و اهتمام اولیای مدارس و معلمان در سطح مدارس رصد شود و علاوه بر کار آموزشی، مقابله با مواد مخدر با جدیت صورت گیرد.

وی یادآور شد: ممکن است هدف‌گذاری آلوده کردن دانش آموزان و دانشجویان یک مأموریت از جانب معاندان باشد که زنگ خطر بسیار جدی است و باید با حساسیت وظیفه خود را انجام دهیم.

استاندار کردستان یادآور شد: نیاز است در چارچوب قانون مجازات اسلامی، با کسانی که به دنبال آلوده کردن مدارس و دانشگاه‌ها هستند، با نگاه تشدید مجازات برخورد شود.

زارعی کوشا با بیان اینکه آلوده کردن مدارس و مراکز آموزشی به مواد مخدر یک نوع جرم فرهنگی و امنیتی است، خواستار جدیت دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و تمرکز روی این مبحث شد.

وی به ساماندهی کمپ بانوان در سنندج اشاره کرد و افزود: نظارت بر عملکرد کمپ‌ها و حمایت از آنان، باید مورد اهتمام همه دستگاه‌ها باشد.

کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر کردستان
سردار علی آزادی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و فرمانده انتظامی کردستان نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۱۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده که ۵۰ درصد آن تریاک و مابقی انواع مواد مخدر بوده است.

به گفته وی، در بازه زمانی یاد شده در مجموع ۲ هزار و ۸۲۰ نفر دستگیر شده‌اند که یک هزار و ۴۵۴ نفر معتاد متجاهر بوده و تحویل مراکز ترک اعتیاد شده‌اند.

دبیر شورا خاطرنشان کرد: امسال جمع‌آوری معتادین متجاهر در سطح استان ۳۴ درصد افزایش داشته که حاصل تلاش همه عزیزانی است که در حوزه‌های مختلف تلاش می‌کنند.

سیروس یاوری رئیس پلیس مواد مخدر کردستان نیز اظهار کرد: تأمین امنیت مردم در حوزه‌های مختلف مهم‌ترین رسالت نیروی انتظامی در سطح کشور و استان است و در این راستا تمام توان خود را به کار گرفته­ایم.

وی تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در همین راستا و با هدف مقابله هدفمند با موضوع مقابله با اعتیاد اقدام به اجرای عملیات مختلف کرده است.

یاوری گفت: با اجرای عملیات پاک‌سازی اطراف مراکز آموزشی ۲ اکیپ سیار توزیع مواد مخدر در اطراف مدارس شناسایی و دستگیر شدند و بیش از ۲۰۰ عدد قرص متادون، ۸۰ گرم تریاک و ۶۷ گرم شیره تریاک از این افراد کشف و ضبط شد.

محمد سلیم کریمی کارشناس فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از روند اجرای طرح‌های پیشگیری از اعتیاد از جمله طرح یاریگران زندگی روستا از تمامی دستگاه‌هایی که به هر عنوان می‌توانند کمک کنند دعوت به همکاری کرد و افزود: شورای هماهنگی استان و یا دستگاه دیگری به تنهایی نمی‌تواند در برابر این بلیه خانمان‌سوز مبارزه نماید و این مهم نیازمند یاری یکایک مسئولین در استان است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=95414
  • ارسال توسط :
  • منبع : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان
  • 98 بازدید
  • بدون دیدگاه