• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
5

نمایشگاه عمومی «یاریگران زندگی» دانش، آگاهی و مهارت‌های دانش‌آموزان را ارتقا می‌دهد

  • کد خبر : 94454
  • ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰
نمایشگاه عمومی «یاریگران زندگی» دانش، آگاهی و مهارت‌های دانش‌آموزان را ارتقا می‌دهد
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: برگزاری نمایشگاه عمومی «یاریگران زندگی» یکی از مسیرهای است که می‌تواند دانش، آگاهی و مهارت‌های دانش‌آموزان را ارتقا دهد.

دکتر علیرضا کاظمی گفت:از جمله علت هایی که ممکن است موجب گرایش جوانان و نوجوانان به اعتیاد شود، کنجکاوی است. گاهی کنجکاوی‌های دوران جوانی و نوجوانی فرد را به مسیرهایی می‌کشاند که ممکن است انسان سر از ناکجا در آورد.
وی ادامه داد: اگر در مسیر زندگی، فرد آگاهی، دانش و مهارت لازم را نداشته باشد، در تعامل با همسالان و تجرییاتی که کسب می‌کند، ممکن است به دام اعتیاد بیفتد.
قائم مقام دبیرکل ستاد با اشاره به وظایف دستگاه‌ها در خصوص آگاهی‌رسانی به ویژه نهادهای تربیتی مانند آموزش و پرورش و متولیان حوزه تعلیم و تربیت گفت: اول اینکه باید دانش و آگاهی دانش آموزان و اولياء را افزایش دهند. همچنین مهارت‌های لازم را هم برای دانش‌آموزان و اولیاء آموزش دهند و از همین‌رو باید این مهارت‌ها را آموزش دهیم.
کاظمی ادامه داد: ارتقا دانش، آگاهی و مهارت‌های دانش‌آموزان از مسیرهای مختلفی میسر می‌شود که برگزاری این نمایشگاه یکی از این مسیرها است.
وی افزود: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند با مجموعه فعالیت‌ها و دانش‌هایی که مورد نیاز دانش آموز است، به وی منتقل شود؛ به عبارتی دیگر برگزاری «نمایشگاه یاریگران زندگی» می‌تواند گفتمان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و گفتمان حساس‌سازی جامعه را عمومی کند.
قائم مقام دبیرکل ستاد تصریح کرد: در واقع یک فضایی با برگزاری این نمایشگاه ایجاد شده است که مجموعه‌ای از علوم، دانش، آگاهی و مهارت‌ها را در قالب‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجرایی، نمایشی به بچه‌ها منتقل می‌کند.
وی با اشاره به ایثارگری‌ها و فداکاری‌های نیروهای نظامی و انتظامی و سایر دستگاه ها در مبارزه با عرضه مواد مخدر خاطرنشان کرد: فعالیت‌های مقابله‌ای نیز در این نمایشگاه نمایش داده شده است.در حقیقت این نمایشگاه بسته کاملی از اطلاعات را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.
بر اساس این گزارش، نمایشگاه یاریگران زندگی از ۲۵ آبان‌ ماه تا ۲ آذر ماه در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای علاقمندان است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=94454
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 221 بازدید
  • بدون دیدگاه