• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
6
حسن روشن:

پیشگیری از اعتیاد با یاد دادن مهارت «نه گفتن»

  • کد خبر : 94385
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵
پیشگیری از اعتیاد با یاد دادن مهارت «نه گفتن»
پیشکسوت فوتبال گفت: یاد دادن مهارت «نه گفتن» می تواند به نوعی پیشگیری از اعتیاد باشد و به همین دلیل لازم است تا خانواده ها و مسئولان آموزش و پرورش این مهارت را در دانش آموزان ایجاد کنند.

سید حسن روشن گفت: ما باید به نوعی زندگی کنیم که همیشه و در هر شرایطی توانایی «نه گفتن» را داشته باشیم.
وی افزود: اگر بتوانیم توانایی «نه گفتن» را به فرزندان خود یاد بدهیم در واقع موفق شده ایم تا غیرمستقیم فعل پیشگیری از اعتیاد را انجام دهیم.
این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال گفت: معدود ورزشکاران بودند که توانایی «نه گفتن» نداشتند و متاسفانه به دام اعتیاد افتادند و درگیر این بلای خانمان سوز شدند.
روشن تصریح کرد: البته این ورزشکاران با همتی که خودشان داشتند و با کمک خانواده و دوستان توانستند سلامتی خود را پیدا کنند و از شر این بلا راحت شوند.
وی ادامه داد: اما باید بدانیم که این موضوع همیشگی نیست و خیلی از افراد نمی توانند بعد از مبتلا شدن به اعتیاد، مجدد به زندگی بازگردند.
این پیشکسوت فوتبال در پایان گفت: به همین دلیل است که باید توانایی «نه گفتن» را به فرزندان خود یاد دهیم تا از ابتدای راه پیشگیری کنیم.
روشن از آموزش و پرورش درخواست کرد کلاس هایی در راستای بالای بردن حس اعتماد به نفس در دانش آموزان برگزار کند و گفت: توصیه میکنم تا خانواده‌ها و به ویژه هر فردی که دانش آموز در خانواده خود دارد حتما به این نمایشگاه بیاید تا فرزندش مهارت های لازم را فرا بگیرد.
بر اساس این گزارش، نمایشگاه یاریگران زندگی از ۲۵ آبان‌ ماه تا ۲ آذر ماه در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای علاقمندان است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=94385