• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70759اخبار امروز : 0
1
رامین اقبال:

نوجوانی که اهل ورزش است، در بزرگسالی سراغ مصرف موادمخدر نمی رود

  • کد خبر : 94358
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
نوجوانی که اهل ورزش است، در بزرگسالی سراغ مصرف موادمخدر نمی رود
معاون دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان گفت: شواهد نشان می دهد کودکان و نوجوانانی که اهل ورزش هستند، در بزرگسالی سراغ مصرف موادمخدر نمی روند، پس لازم است همه افراد جامعه به ویژه نوجوانان، اطلاعات کافی را در خصوص آثار زیان بار پدیده شوم اعتیاد کسب کنند.

رامین اقبال گفت: ستاد مبارزه با موادمخدر دو تفاهم نامه با دفتر توسعه ورزش روستای و عشایری وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون ورزش روستایی، عشایری و بازی های بومی و محلی دارد و در این نمایشگاه، هم وزارت ورزش و هم فدراسیون ورزش روستایی غرفه ای مشترک دارند و خدمات این غرفه نیز بر اساس سیاست اصلی ستاد که همان «پیشگیری از اعتیاد» بوده، برپا شده است.

وی افزود: در وزارت ورزش و جوانان همکاری خوبی با ستاد داریم و از یک ماه قبل از برگزاری این نمایشگاه، برنامه ریزی‌های لازم با همفکری ستاد انجام شد تا فضای شادی را برای بازدیدکنندگان از جمله نوجوانان و خانواده هایشان فراهم کنیم.

در غرفه وزارت ورزش و جوانان روزانه بازی های بومی و محلی به مسابقه گذاشته می شود

این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در این غرفه با هدف احیای بازی های سنتی و هویت فرهنگی و ورزشی ایران، بازی های بومی و محلی از جمله هفت سنگ که یک بازی بومی و ایرانی است و تقریبا به فراموشی رفته و همچنین چوب کشی، لی لی، النگ و دولنگ و… به مسابقه گذاشته شده است و از آغازین ساعات افتتاحیه نمایشگاه، دانش آموزان این بازی ها را انجام دادند و جایزه دریافت کردند.

اقبال در ادامه؛ ورزش را یکی از عوامل مهم در پیشگیری از اعتیاد خواند و افزود: شواهد نشان می دهد کودکان و نوجوانانی که اهل ورزش هستند، در بزرگسالی سراغ مصرف موادمخدر نمی روند، پس لازم است که همه افراد جامعه به ویژه نوجوانان که مخاطب اصلی ما در نمایشگاه هستند، اطلاعات کافی را در خصوص آثار زیان بار پدیده شوم اعتیاد کسب کنند و با روی آوردن به ورزش، به سمت مصرف موادمخدر نروند.

وی با اشاره به وجود خانه‌های ورزش روستایی در سراسر کشور گفت: این خانه‌ها با هدف پر کردن اوقات فراغت افراد با هدف پیشگیری از اعتیاد احداث و با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر به وسایل ورزشی تجهیز شده‌است و بازی های جذابی را شامل مى شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=94358
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
  • 175 بازدید
  • بدون دیدگاه