• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
4

هر مدرسه یک کانون یاریگر زندگی

  • کد خبر : 94137
  • ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۹:۱۰
هر مدرسه یک کانون یاریگر زندگی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر استان مازندران بر توجه جدی و اجرای کامل شیوه نامه یاریگران زندگی در استان تاکید و گفت: هر مدرسه یک کانون یاریگر زندگی است.

مازندران- علی شیرازی در جلسه کمیته فرهنگی وپیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان که با حضور نمایندگان سازمان‌های عضو کمیته، تشکل های مردمی استان و کارشناسان ذیربط در محل سالن جلسات اداره کل بهزیستی استان مازندران برگزار شد، با تاکید بر اهمیت همراهی کلیه دستگاههای دولتی و غیر دولتی و جریان سازی رسانه ای و تبلیغات فراگیر و هوشمندانه گفت: می بایست بر اساس سیاستهای ابلاغی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و با پشتوانه اعتماد مردمی نسبت به تحقق برنامه های دولت مردمی سیزدهم اقدام جهادی کرد.
وی با تمجید از پویش «همین الان فرزندت کجاست؟» گفت: برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی باید خانواده‌ها مهارت پیشگیری از اعتیاد و فرزند پروری را فرا بگیرند، کارشناسان، متخصصان و مشاوران ما می‌توانند وارد فعالیت شوند و به ‌عنوان یک کنشگر اجتماعی وارد جامعه و خانواده ها شده و آن‌ها را راهنمایی کنند.
دبیر شورا با تاکید بر اهمیت اجرای مناسب و دقیق برنامه های فرهنگی و پیشگیری در جلوگیری از گرایش فرزندان و دانش آموزان به سوء مصرف مواد مخدر و روان گردانها، افزود: تشکیل اتاق های فکر و نشست‌های تخصصی و صمیمی در دانشگاه‌ها، مدارس و خانواده‌ها در اجرای برنامه‌های ابلاغی و گسترش و اجرای صحیح طرح یاریگران زندگی و تعمیم مهارت های پیشگیرانه نقش سازنده ای را ایفا می کنند.
شیرازی با تاکید بر لزوم نمادسازی و توجه عمیق به شعارهای «همه با هم، نه به اعتیاد، یاریگر هم باشیم، هر دانش آموز یک یاریگر زندگی، اهمیت تداوم آموزش مهارت نه گفتن به دانش آموزان» تصریح کرد: فرزندانی که راه و روش‌های گوناگون نه گفتن به درخواست های غیرموجه دوستان و اطرافیان خود را می آموزند با تصمیم های مناسب، کمتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند.
وی با اشاره به بهره گیری از نیروی عظیم مردمی و استفاده ازظرفیت گسترده دانش‌آموزان افزود: با ایجاد خانه یاریگران زندگی و ارتقای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در تلاش هستیم در هر مدرسه یک کانون یاریگر زندگی ایجاد کنیم تا بتوانیم قدم‌های موثرتری در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=94137
  • ارسال توسط :
  • منبع : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران
  • 118 بازدید
  • بدون دیدگاه