• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
7

برگزاری کارگاه آموزش و بازآموزی پزشکان و روانشناسان غرب کشور

  • کد خبر : 93857
  • ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۹
برگزاری کارگاه آموزش و بازآموزی پزشکان و روانشناسان غرب کشور
کارگاه دو روزه آموزش و بازآموزی پزشکان، روانشناسان، مراکز نظامی و انتظامی6 استان لرستان کرمانشاه، کردستان، ایلام، قزوین و زنجان به میزبانی بنیاد حفظ آثار ارزشها و نشر دفاع مقدس استان همدان برگزار شد.

همدان- حمزه عبدکوند دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این کارگاه آموزشی که با حضور سرهنگ پاسدار دکتر حسینی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروهای مسلح، سرهنگ ارجمندی رئیس اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح و ۵۰ نفر از پزشکان و روانشناسان استانهای یاد شده در باغ موزه دفاع مقدس استان برگزار شد، ضمن اشاره به آمار و ارقام موجود در حوزه های مختلف مبارزه بامواد مخدر به فعالیت ۱۵۵ مرکز درمان خصوصی در استان، ۴۵ مرکز ماده ۱۵ و۲۰ مرکز تبصره ۲ و دو مرکز ماده ۱۶ استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه علاوه بر نیروهای مسلح در سایر دستگاههای دولتی و سازمانهای این شورا با همکاری متولیان مربوطه، اقدامات بسیار موثر و آموزشی مورد نیاز در کنار اقدامات حمایتی و درمانی انجام شده است.
دبیر شورا گفت: برای سربازان و سایر پرسنل با همکاری دبیرخانه شورای هماهنگی چندین کارگاه آموزشی برگزار شده است که امیدواریم بتوانیم اقدامات موثر دیگری نیز در این راستا به انجام برسانیم.
عبدکوند افزود: شورای هماهنگی با مراکز درمانی نیروهای مسلح ضمن ارتباط و تعامل سازنده موضوعات مرتبط و مشترک را مورد بررسی قرار خواهد داد که از جمله این موارد می توان به تعیین مراکز معین و مورد وثوق برای معرفی سربازان در قبل و حین خدمت استفاده قرار گیرد.
سرهنگ پاسدار دکتر حسینی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین استان به جهت برگزاری دوره آموزشی گفت: بدون شک برگزاری دوره های بازآموزی برای پزشکان و روانشناسان شاغل در مراکز نظامی باعث زمینه سلامت جسمی و روانی پرسنل خواهد شد.
وی افزود: همچنین شناسایی سربازان مبتلا به اعتیاد قبل از اعزام به خدمت می تواند باعث جلوگیری از بروز آسیب های دیگری در حین خدمت برای سرباز و مسئولین شود؛ لذا ستاد کل نیروهای مسلح ضمن ابلاغ آئین نامه نحوه برخورد با افراد مبتلا به اعتیاد بر آموزشهای پیشگیرانه نیز تاکید دارد که از جمله این موارد تفاهمنامه همکاری مشترک با ستاد مبارزه بامواد مخدردر راستای آموزش یگان های تحت امر خود و در راستای اقدامات آموزش پیشگیری و مداخله درمانی کرده است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=93857
  • ارسال توسط :
  • منبع : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان
  • 138 بازدید
  • بدون دیدگاه