• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
10
تا پایان سال؛

ظرفیت مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب سروش به بیش از شش هزار نفر می‌رسد

  • کد خبر : 93707
  • ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۷
ظرفیت مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب سروش به بیش از شش هزار نفر می‌رسد
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران از افزایش ظرفیت مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب سروش به بیش از شش هزار نفر تا پایان سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر: سردار احمدرضا رادان صبح امروز در آیین افتتاح ظرفیت جدید مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب سروش گفت: امروز به اتفاق دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و مسئولین مربوطه به منظور افتتاح یکی دیگر از فازهای مرکز سروش و با هدف بازپروری معتادان متجاهر در این مرکز حاضر شدیم.

وی افزود: این مرکز قرار است تعداد بیشتری از معتادان متجاهر را پذیرش کند تا تحت پوشش درمان قرار گیرند.

فرمانده کل انتظامی بیان داشت: بنا داریم این محل را به یکی از بزرگترین مراکز برای ترک و اشتغال معتادان متجاهر در استان تهران تعریف کنیم و همچنین تا پایان امسال، ظرفیت مرکز سروش ناجا را به بیش از ۶ هزار نفر برسانیم.

رادان اظهار کرد: همچنین مقرر شده تا تمام ظرفیت مرکز سروش ناجا، برای اسکان و بازپروری معتادان متجاهر در سطح تهران قرار داده شود و با ایجاد کارگاه‌‌های اشتغالزایی این مرکز نیز، معتادان پس از گذر از مراحل اولیه و در صورت امکان در این کارگاه ها که توسط خیرین ایجاد می شود، مهارت بیاموزند و مشغول به کار شوند و کسب درآمد کنند.

وی افزود: امیدواریم با حمایت ستاد مبارزه با موادمخدر، همت همکارانمان در تهران بزرگ و کمک خیرین، این مرکز به بزرگترین کارگاه اشتغالزایی در سطح کشور تبدیل شود تا وقتی فرد بهبودیافته‌ای از این مرکز خارج می‌شود، هم کامل ترک کرده باشد و هم به یک حرفه مسلط باشد تا بتواند به تامین معاش خود بپردازد.

فرمانده کل انتظامی بیان اضافه کرد: افراد مددجو نیز در زمان حضور خود در این مرکز می توانند در کنار کسب مهارت و داشتن شغل در اینجا، کسب درآمد داشته باشد که قرار است این کار فعلا به صورت پایلوت در تهران ادامه یابد تا بتوانیم به زودی آن را به کل کشور تعمیم دهیم.

رادان همچنین گفت: سالانه چند صد تن کشفیات موادمخدر در کشور داریم و این اندازه‌ روح و روان مردم را آسیب می‌‌رساند؛ این کشفیات با عملیات اطلاعاتی، پلیسی و تعقیب و گریز انجام می‌شود.

وی افزود: بازگرداندن معتادان به جامعه، توانمندسازی آنان، خوشحالی خانواده‌شان و جامعه همه عمل جهادی محسوب می‌شوند، لذا بنا داریم این مرکز به زودی توسعه پیدا کند.

فرمانده کل انتظامی بیان کرد: خیران و کارآفرینان بزرگی برای افزایش این ظرفیت فعالیت و همکاری داشتند که از آنها قول گرفتیم که ظرفیت اینجا تا پایان سال به ۶ هزار و تا سال آینده به هفت هزار نفر برسد.

رادان در پایان گفت: به ازای ساخت هر واحد اسکان معتادان متجاهر یک کارگاه تولیدی هم راه‌اندازی می‌شود تا کار توانمندسازی را برای آنها انجام دهیم. مسوولیت جمع‌آوری، نگهداری و توانمندسازی معتادان متجاهر تهران را به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ واگذار می‌کنیم.

۶۰۰ ظرفیت جدید به مرکز سروش ناجا اضافه شد

همچنین سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: نزدیک به چهار هزار نفر در امر مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیده اند، تا جوانان این مرز و بوم سالم بمانند و درگیر اعتیاد و مواد مخدر نشوند.

وی افزود: امروز، ۶۰۰ ظرفیت جدید به مرکز سروش ناجا اضافه شد و همچنین قرار است امروز یک فاز نگهداری و یک فاز کارگاهی به این مجموعه افزوده شود.

در پایان این نشست از خانواده‌های «شهید محمدعلی باقری» و «شهید حسین فتحی» از شهدای مبارزه با موادمخدر و همچنین نماینده خیرین تهران قدردانی شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=93707
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 340 بازدید
  • بدون دیدگاه