• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
3

کشف ۶ تن مواد مخدر در مرز‌های جنوب شرق کشور

  • کد خبر : 93037
  • ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱
کشف ۶ تن مواد مخدر در مرز‌های جنوب شرق کشور
فرمانده مرزبانی فراجا از موفقیت مرزبانان در کشف محموله ۶ تنی مواد افیونی در مرز‌های جنوب شرق کشور خبر داد و گفت: در این رابطه ۱۷ نفر دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار احمدعلی گودرزی گفت: مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار در ۲۴ ساعت گذشته با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر آب‌های سرزمینی در دریای عمان، از فعالیت دو باند کلان قاچاق مواد مخدر برای جا به جایی محموله‌های سنگین مواد افیونی در محدوده آب‌های انحصاری کشور و ورود آن به کشور مطلع شدند. ­

وی افزود: مرزبانان بلافاصله با اقدامات عملیاتی، در دو عملیات قاچاقچیان را که سعی در عبور مواد افیونی از طریق مرز‌های آبی به داخل کشور داشتند در دریا مشاهده کردند و با تکنیک‌های رزمی و دریایی و درگیری مسلحانه آن‌ها را زمینگیر و ناکام گذاشتند.

سردار گودرزی با بیان اینکه در این رابطه ۱۷ نفر دستگیر و ۴ فروند شناور توقیف شده است، گفت: با هوشیاری مرزبانان ۶ تن انواع مواد مخدر شامل ۵ تن و ۲۰۷ کیلوگرم حشیش، ۱۳۵ کیلوگرم شیشه، ۴۶ کیلوگرم هروئین و ۶۱۲ کیلوگرم تریاک به همراه ۲۱ قبضه سلاح کلت، ۲ هزار و ۱۰۰ عدد فشنگ جنگی و ۴۲ تیغه خشاب مربوطه کشف شد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=93037