• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
7

برگزاری جلسه هم اندیشی سمن ها

  • کد خبر : 92621
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
برگزاری جلسه هم اندیشی سمن ها
دومین جلسه هم اندیشی سمن ها در راستای گفتمان نقد و بررسی میزان شیوع اعتیاد و ارائه راهکارها جهت اجرای طرح های اجتماعی کاهش شیوع اعتیاد برگزار شد.

خوزستان: دومین جلسه هم اندیشی سمن ها در راستای گفتمان نقد و بررسی میزان شیوع اعتیاد و ارائه راهکارها جهت اجرای طرح های اجتماعی کاهش شیوع اعتیاد با حضور سیروس داودی، نماینده سازمان های مردم نهاد، صالح صالحی، دبیر کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان و نمایندگان سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد در خانه سازمان های مردم نهاد برگزار شد.
صالح صالحی، دبیر کمیته توسعه مشارکت های مردمی اظهار داشت: بنابر ابلاغیه ستاد در حوزه دفتر توسعه مشارکت های مردمی طرح ها و کارگاه های آموزشی، می بایست در قالب طرح یاریگران زندگی با در نظر گرفتن محیط ها و مناطق مرزی و شهرهای دارای اماکن متبرکه و همچنین مناطق محروم و زنان سرپرست خانواده در نظرگرفته شود. در این رابطه می توان با صیانت جهت توانمندی در حوزه اشتغال آنها با بهره گیری از ظرفیت مشارکت های اجتماعی و کارزار رسانه در راستای کاهش آسیب شیوع اعتیاد گام های موثر و اثربخشی برداشت.
سیروس داودی، نماینده سازمان های مردم نهاد، با تاکید بر اینکه باید طرح های اجتماعی کاهش شیوع اعتیاد متنوع، قابل اجرا و برای مخاطب توجیه کننده باشند اظهار کرد: طرح های ارائه شده توسط سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد، ابتدا در کمیته توسعه مشارکت های مردمی استان بررسی و در صورت تایید کارشناسان تخصصی تامین اعتبار شده و توسط سمن ها به اجرا در میآیند.
وی ادامه داد: در ابتدا باید منشا ورود مواد مخدر به کشور مورد بررسی و کاوش قرار بگیرد و همانطور که می دانیم مواد مخدر از مرزها وارد می شود بنابراین طرح هایی که ارائه می شود باید حوزه مرزها و بین مرزی را پوشش دهند.
داودی با بیان اینکه در طرح ها باید هدف و راه رسیدن به هدف مشخص باشد عنوان کرد: سمن ها ظرفیت بالایی برای کاهش اعتیاد و پیشگیری از آن در جامعه دارند و با طرح ایده های نو، خلاقانه و کارشناسانه می توانیم شاهد تحرک تازه ای در این حوزه باشیم.
وی با اشاره به بیکاری، فقر، اشتغال، زنان سرپرست خانوار و اماکن متبرکه گفت: باید یک کارزار رسانه ای هم جهت انتشار اخبار و فعالیت های در شبکه های اجتماعی و رسانه ها راه اندازی شود.
روشن بین، مدیر موسسه راه روشن محمد، اظهار کرد: این موسسه بیشتر در بحث های پیشگیری و آموزش فعال است و در طرح یاریگران زندگی هرهفته یک برنامه در این زمینه داریم.
وی بر پرداختن به موضوع اعتیاد و پیشگیری از آن در محیط های کاری تاکید کرد و گفت: اگر طرح های مفید با قابلیت اجرایی ارائه دهیم و تعدادی را از چنگال اعتیاد نجات دهیم می توانیم ادعا داشته باشیم که سازمان های مردم نهاد اثربخش هستند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=92621
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان
  • 225 بازدید
  • بدون دیدگاه

برچسب ها