• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
18

پلیس همدان امسال بیش از پنج تن موادمخدر کشف کرده است

  • کد خبر : 92587
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷
پلیس همدان امسال بیش از پنج تن موادمخدر کشف کرده است
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی همدان گفت: پنج تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در این استان و در عملیات های فرا استانی کشف شده است.

سرهنگ «عباس عزیزی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان کشفیات موادمخدر در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان کشفیات پلیس موادمخدر در سال جاری مربوط به گُل است و علت آن سودآوری بالای این نوع موادمخدر و گرایش قاچاقچیان به تهیه و توزیع آن است همچنین موادمخدر تریاک با کشف بیش از یک تن در ردیف دوم قرار دارد.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: بالاترین میزان کشفیات مواد افیونی مربوط به مرکز استان سپس شهرستان های ملایر و نهاوند است.

سرهنگ عزیزی گفت: ۶ هزار تهیه، توزیع کننده خرد و کلان موادمخدر، نگهدارنده و معتاد متجاهر در این استان دستگیر شدند که در این باره با رشد ۶ درصدی دستگیری ها مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: ۶۶۰ عملیات پلیسی برای پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر، ۱۲۷ طرح در مسیرهای ارتباطی و ۸۵۰ عملیات موضوعی و ۶ هزار و ۱۲۰ عملیات دیگر در پنج ماهه ابتدایی امسال اجرا شده است.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان همدان اضافه کرد: ۱۷ عملیات مشترک و فرا استانی در این مدت اجرا شده که نتیجه اجرای این عملیات ها کشف یک تن و ۸۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر بوده است.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: بیشترین میزان کشفیات پلیس در مسیرهای ارتباطی شامل جاده های ساوه – همدان، فامنین، اراک به سمت شهرستان های ملایر و نهاوند و حین انتقال مواد مخدر به سمت مناطق غربی بوده است.

وی با بیان اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان در راه مقابله با قاچاقچیان موادمخدر یک شهید را تقدیم کرده است گفت: این فرد با اشراف اطلاعاتی پلیس شناسایی، دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان همدان تاکید کرد: پلیس عزم راسخ و جدی در برخورد با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر دارد و در این مسیر نیازمند کمک و پشتیبانی مردم است.

سرهنگ عزیزی افزود: پلیس به صورت ۲۴ ساعته از طریق شماره تماس ۲۱۸۲۲۱۳۶ آماده دریافت گزارش های مردمی در زمینه تهیه و توزیع موادمخدر و تجمع معتادان است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=92587