• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
10

کشف ۹۲ درصد تریاک جهان توسط ایران+عکس

  • کد خبر : 92193
  • ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
کشف ۹۲ درصد تریاک جهان توسط ایران+عکس
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در دیدار با آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: افزایش تولید تریاک در کشور همسایه به گونه‌ای بوده که در 20 سال گذشته تولید این ماده مخدر 50 برابر شده است.

استاندار گلستان گفت: استان گلستان یکی از استان‌های برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در کشور است که از سوی وزیر کشور نیز این تقدیر از استان گلستان صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، دکتر علی‌محمد زنگانه ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان اظهار کرد: خوشبختانه هماهنگی و ام افزاییی بسیار خوبی بین اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان گلستان وجود دارد.
وی ادامه داد: استان گلستان یکی از استان‌های برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در کشور است که از سوی وزیر کشور نیز این تقدیر از استان گلستان صورت گرفت.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در حوزه معتادان متجاهر مرکز بازپروری درمان ماده ۱۶ بازدید کردیم و با توجه به کمبود ظرفیت، با اجرای این پروژه، ظرفیت منطقه غرب استان گلستان به ۴۵۰ نفر ارتقاء خواهد یافت.
زنگانه بیان کرد: در گنبدکاووس نیز پروژه‌ای با ظرفیت ۴۰۰ نفری در حال انجام است و امروز مرکز ماده ۱۶ بانوان به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: در موضوع مواجهه با قاچاقچیان مواد مخدر پروژه‌ای در علی‌آبادکتول در حال اجرا است که زندانیان مواد مخدر در آنجا نگهداری شوند تا یک بازدارندگی در عرصه قاچاق مواد مخدر انجام شود.
استاندار گلستان گفت: استان ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر استان پیشرو است و اقدامات مثبتی توسط انتظامی گلستان در عرصه مبارزه با مواد مخدر انجام شده که جای تقدیر دارد.

کشف ۹۲ درصد تریاک جهان توسط ایران
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این دیدار اظهار کرد: خوشبختانه یک وحدت عملکرد و اقدامات ویژه‌ای در حوزه مقابله با مواد مخدر در استان گلستان دیده می‌شود.
اسکندر مومنی بیان کرد: عملکرد تمامی دستگاه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان گلستان قابل تقدیر است و جا دارد از همین فرصت استفاده کنیم و از تمامی این عزیزان تشکر کنیم.
وی اضافه کرد: متاسفانه کشور عزیزمان در همسایگی کشوری قرار گرفته که ۸۵ درصد تریاک جهان در این کشور تولید می‌شود و از سوی دیگر با اقدامات هوشمندانه و دقیق تمامی نهادهای مسوول، ۹۲ درصد تریاک جهان توسط ایران کشف می‌شود.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: افزایش تولید تریاک در کشور همسایه به گونه‌ای بوده که در ۲۰ سال گذشته تولید این ماده مخدر ۵۰ برابر شده است.
مومنی بیان کرد: تولید مواد مخدر صنعتی در افغانستان به شدت افزایش پیدا کرده و تمام منطقه اسیا و اروپا را فراگرفته و نه تنها تولید مواد مخدر سنتی کاهش پیدا نکرده بلکه تولید مواد صنعتی نیز افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: ما باید به صیانت درونی و پیشگیری توجه بیشتری کنیم چون ما در کنار کشوری قرار داریم که مرکز تولید مواد مخدر دنیا است و چاره‌ای نداریم که بازدارندگی درونی ایجاد کنیم که افراد قدرت نه گفتن به مواد مخدر را در خود افزایش دهند.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: در کنار افزایش تولید مواد مخدر سنتی در این کشور، تولید مواد مخدر صنعتی نیز رشد داشته و حتی کشورهای آسیایی و اروپایی را نیز فرا گرفته است.

ایران سپر مقابله با مواد مخدر است
نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان نیز در این جلسه تاکید کرد: ایران در دنیا سپر مقابله با مواد مخدر است و تقدیم چهار هزار شهید در این راستا بیانگر عظم جدی و اقدامات محکم جمهوری اسلامی در این راستا است.
آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی نیز توسط دستگاه‌های مسوول در حوزه مقابله با مواد مخدر در استان گلستان انجام شده که من نیز از همه این عزیزان تشکر می‌کنم.
وی اضافه کرد: مقابله با مواد مخدر یک مسئله بسیار مهم است زیرا بر اساس آمارها بسیاری از جنایات ریشه در مواد مخدر دارد.
نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان تصریح کرد: مواد مخدر یک بلای جهانی است و همه باید دست به دست هم بدهیم و مقابل این بلا بایستیم و به اندازه توانمان، کشورمان و جوانانمان را از این بلا دور نگه داریم و نجات دهیم.
نورمفیدی در پایان بیان کرد: انتظار می‌رود توزیع اعتبارات برای اقدامات مقابله‌ای با مواد مخدر نیز متناسب با سطح آسیب‌ها و شدت شیوع این بلای خانمان‌سوز در استان‌ها باشد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=92193

برچسب ها