• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
11
همزمان با هفته دولت؛

اولین خانه یاریگران زندگی دانشجویی در دانشگاه تهران افتتاح شد

  • کد خبر : 92049
  • ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۹:۳۶
اولین خانه یاریگران زندگی دانشجویی در دانشگاه تهران افتتاح شد
خانه خلاقیت و نوآوری دانشجویی یاریگران زندگی در دانشگاه تهران به مناسبت فرارسیدن هفته دولت با حضور مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و مدیرکل سیاستگذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدرپ در این مراسم با اشاره به ضرورت ایفای نقش در زمینه ارتقای علم و فضیلت در نظام دانشگاهی اظهار داشت: فراهم آوردن زمینه شکل‌گیری و حمایت از فعالیت‌های دانشجویان و کنشگران دغدغه‌مند در موضوعات مهم و کلیدی جامعه از جمله پیشگیری از اعتیاد و تحقق سلامت اجتماعی در دانشگاه‌ها ضروری است.
وی ادامه داد: اگر توسعه پایدار را مأموریت نظام حکمرانی بدانیم، کارکرد نظام اجتماعی علم و دانشگاه اهتمام و بسترسازی برای پیشبرد اهداف توسعه جامعه است.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح ملی یاریگران زندگی به عنوان برنامه محوری ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری از اعتیاد، این طرح ملی را ترجمان مسئولیت اجتماعی دانست که توانسته است با بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای داوطلب در محیط‌های مختلف به گفتمان‌سازی و پیشبرد امر خطیر پیشگیری از اعتیاد کمک شایانی کند و فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که در محیط‌های آموزشی، خانواده، کار و تولید، محلات و… در راستای پیشگیری از اعتیاد در قالب این طرح کلان ملی در حال اجراست می‌تواند در آئین کار خانه یاریگران زندگی دانشجویی قرار گرفته و با بهره‌گیری از خلاقیت دانشجویان مستعد جهت گیری مؤثرتری پیدا کند.
عسکری افزود: خانه یاریگران زندگی دانشجویی باید آینده‌دار باشد و در حوزه مأموریتی خود به انتخاب درست دست بزند و خلاقیت باید برنامه، مأموریت و فرهنگ خانه یاریگران زندگی دانشجویی باشد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با بهره گیری از حضور موثر دانشجویان در خانه یاریگران زندگی دانشجویی و در سایه ارزش‌آفرینی و حمایت از ایده‌های خلاقانه زمینه تحقق و ارتقای سلامت اجتماعی در جامعه فراهم گردد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=92049
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 347 بازدید
  • بدون دیدگاه