• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
8

توسعه اقتصادی بدون توجه به فرهنگ آسیب زاست/ سهم بخش های مختلف اقتصادی و تجاری کیش در فرهنگ چقدر است؟

  • کد خبر : 91572
  • ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۳
توسعه اقتصادی بدون توجه به فرهنگ آسیب زاست/ سهم بخش های مختلف اقتصادی و تجاری کیش در فرهنگ چقدر است؟
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در دیدار با امام جمعه کیش، با اشاره به اهمیت توجه همه سازمان ها و نهادها به پیوست های فرهنگی و توجه ویژه به این حوزه برای توسعه و پیشرفت در تمامی بخش ها گفت: توسعه و پیشرفت و رونق اقتصادی در هر منطقه ای بدون توجه به فرهنگ آسیب زاست و مسیر توسعه را دچار اختلال می کند.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش، در ادامه برنامه های سفر قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر به کیش، دکتر “علیرضا کاظمی” قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر و دبير و کارشناسان شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر کیش با حجت الاسلام والمسلمین “علیرضا بی نیاز” امام جمعه کیش دیدار و گفتگو کرد.
در اين دیدار صمیمانه، دکتر “علیرضا کاظمی” ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های ویژه امام جمعه کیش از برنامه های شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش و توجه به امور فرهنگی در سطح جزیره ، به بیان اهمیت جایگاه فرهنگ و برنامه های فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.
این مقام مسئول در ستاد مبارزه باموادمخدر نهاد ریاست جمهوری در خصوص اهمیت مسائل فرهنگی تصریح کرد: موضوع فرهنگی باید بصورت ویژه در دستور کار بخش های دولتی و غیردولتی باشد و هر مسئول و مدیر سهم خود در این رابطه را مشخص کند.
وی جزیره کیش را یکی از نقاطی دانست که می تواند با وجود مراکز بسیار بالای تجاری و اقتصادی و هتل ها و مراکز گردشگری، برنامه های فرهنگی و پیشگیری خوبی در حوزه آسیب های اجتماعی انجام دهد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه باموادمخدر با طرح این پرسش که سهم سازمان ها و مراکز اقتصادی و گردشگری کیش در حوزه فرهنگ چه میزان است یادآور شد: در نشستی که با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خواهیم داشت، حتما یکی از موضوعات مهم این خواهد بود که همه بخش ها سهم خود در زمینه فرهنگ را مشخص کنند.
علیرضا کاظمی در ادامه به جلسات آسیب های اجتماعی در سطح کلان کشور که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران برگزار می گردد اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در تمامی این جلسات به مسئولان تاکید می نمایند که طوری به موضوع آسیب های اجتماعی نگاه کنید که برای فرزند خود توجه می کنید زیرا مردم عائله شما هستند.
دکتر کاطمی با اشاره به این جمله رهبر معظم انقلاب که بزرگترین غم یک مسئول باید آسیب های اجتماعی باشد یادآور شد: اگر قرار باشد آسیب های اجتماعی مدیریت شود، باید حس این بحران را به تک تک افراد جامعه و دستگاه‌ها منتقل کنیم، کنترل و مدیریت این بحران نیز صرفا با مشارکت همه جانبه، فراگیر، وسیع، ساختارمند و هدایت شده انجام می‌شود.
وی در ادامه به برنانه های فرهنگی و پیشگیری در ستاد مبارزه باموادمخدر اشاره کرد و خانه یاریگران زندگی آموزش و پرورش را مرکزی اثرگذار در عرصه تحقق فرامین مقام معظم رهبری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و بیان کرد: این مراکز و کانون‌ها که با الگو برداری و محور قرار دادن همان بسیج دانش آموزی و انجمن های اسلامی دانش آموزی در بیش از ۴۰ هزار مدرسه ساماندهی شده است، ضمن رصد و پایش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در توانمندسازی خانواده‌ها و دانش آموزان اثرگذار است.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پایان با اشاره به تغییر الگوهای مصرف و تولید موادمخدر گفت: امروزه الگوی مصرف موادمخدر تغییر بسیاری یافته و بدون برنامه دقیق و مشخص نمی توانیم مسیر مبارزه با موادمخدر را طی کنیم و از امام جمعه کیش خواست مثل همیشه حمایت گر و یاریگر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش در برنامه ها و بویژه تریبون اثرگذار نمازجمعه باشند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=91572
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش
  • 304 بازدید
  • بدون دیدگاه