• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
10

«کیش» پایلوتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی باشد

  • کد خبر : 91565
  • ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
«کیش» پایلوتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی باشد
امام جمعه کیش با اشاره به ضرورت توجه به آسیب‌های اجتماعی گفت‌: با توجه به ظرفیت‌های موجود، مباحث فرهنگی در این جزیره باید به گونه‌ای پیش رود که کیش به عنوان پایلوتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی در کشور تلقی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «علیرضا بی‌نیاز» روز سه شنبه در دیدار قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به مباحث فرهنگی جهت جلوگیری از بروز و گسترش آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: تنها راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر،‌ آگاهی بخشی به جامعه به ویژه نسل جوان است.

وی نقش سازمان منطقه آزاد کیش در بسیج امکانات دولتی و حاکمیتی برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به جامعه را مهم عنوان کرد و افزود: امیدواریم ثبات مدیریتی شکل گرفته در سازمان منطقه آزاد در کنار احساس مسوولیت مدیران سبب جبران گذشته و توجه ویژه به حوزه فرهنگی شود.

امام جمعه کیش با بیان اینکه بدون مشارکت مردمی مقابله با بلای خانمان سوز مواد مخدر ممکن نیست، اضافه کرد: تشکیل حلقه‌های مردمی در بسیج، مساجد، هیات‌های مذهبی و تشکل‌های مردمی جهت آگاهی بخشی به جامعه در رابطه با آسیب‌های جبران ناپذیر مواد مخدر ضروری است.

وی بر نقش آموزش و پرورش در مقابله با مواد مخدر اشاره کرد و گفت:‌ باید اذعان کرد که دشمن امروز نسل جوان ما را نشانه رفته است و آموزش پرورش در آگاهی بخشی به این نسل نقش کلیدی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین « بی‌نیاز» از نبود زیرساخت‌های مناسب آموزشی در کیش انتقاد کرد و ادامه داد: در شرایطی که با کمبود فضای آموزشی و معلم در جزیره مواجه هستیم، نباید انتظار توفیق در فرهنگ سازی و آموزش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: انتظر می‌رود تا مدیران نظام اسلامی دغدغه کافی نسبت به آسیب‌های اجتماعی داشته و راهبری مقابله با این آسیب‌ها را تهیه کنند.

امام جمعه کیش همچنین با بیان اینکه اختلاف طبقاتی موجود در این جزیره قابل قبول نیست، گفت: امیداریم توسعه متوازن کیش در دستور کار مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد قرار گیرد.

وی همچنین خواستار انعکاس منصفانه کیش در رسانه‌ها شد و اظهار کرد:‌ معتقدیم که تعداد حاضرین در مراسمات عزاداری و عبادی در کیش به نسبت جمعیت آن رتبه نخست کشوری را دارد و در این راستا باید نگاه به کیش منصفانه باشد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=91565