• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
6

آموزش و پرورش سرچشمه زلال تامین بالاترین سرمایه های کشور است

  • کد خبر : 91551
  • ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶
آموزش و پرورش سرچشمه زلال تامین بالاترین سرمایه های کشور است
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در دیدار با رئیس آموزش و پرورش و رئیس بهزیستی کیش، آموزش و پرورش را سرچشمه زلال تامین بالاترین سرمایه های کشور که همان تربیت نسل جوان و نوجوان است عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش، در ادامه برنامه های سفر قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، نشست هم انديشي دکتر علیرضا کاظمی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر و دبير و کارشناسان شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر کیش با رئیس آموزش و پرورش و بهزیستی کیش در محل اداره آموزش و پرورش کیش برگزار شد.
در اين نشست ، دکتر علیرضا کاظمی به پیچیدگی موضوع موادمخدر در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: امروز موادمخدر دارای پیچیدگی‌های بسیاری از کشت، تولید، توزیع تا علل گرایش است.
کاظمی در ادامه به تغییر الگوهای دسترسی، تولید، مصرف، جنسیت و سایر الگوهای دیگر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: هر روز بر پیچیدگی این الگو ها در حوزه موادمخدر افزوده می شود.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد با تشریح این بخش افزود: امروزه الگوی مصرف موادمخدر تغییر بسیاری یافته و شاهد مصرف مواد صنعتی و مواد ترکیبی هستیم.
دکتر کاظمی بیان کرد: بدون برنامه دقیق و مشخص نمی توانیم مسیر مبارزه با موادمخدر را طی کنیم، هم در لایحه های ستادی و هم در لایحه های دستگا‌ه‌ها و برنامه های عملیاتی باید آموزش های لازم را بدهیم و در این حوزه نقش آموزش و پرورش بسیار حیاتی و مهم است.
دکتر علیرضا کاظمی آموزش و پرورش را دستگاه فرابخشی و زیربنایی دانست و تاکید کرد: آموزش و پرورش مهم‌ترین رکن در پیشگیری از اعتیاد است و نقش این مجموعه عظیم تربیتی و آموزشی باید جدی گرفته شود و به سمت افزایش آموزش های پیشگیرانه برویم تا دانش‌آموزان از ابتدا متوجه شوند که موادمخدر زیان‌های بسیاری دارد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان از همه مسئولان و کادر زحمت کش آموزش و پرورش که در خط مقدم حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد و طرح یاریگران زندگی با شتاب و بیش از پیش، در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=91551
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش
  • 353 بازدید
  • بدون دیدگاه