• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
5

توقیف محموله سنگین مواد مخدر در مرز سراوان

  • کد خبر : 90942
  • ۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
توقیف محموله سنگین مواد مخدر در مرز سراوان
فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کشف یک تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با قاچاق مواد مخدر در طول نوار مرزی، مرزبانان استان سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی موضوع را به صورت وی‌ژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: پس از چندین شبانه روز کار گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله مواد مخدر مشخص شد و مرزداران در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای طرح مهار و استقرار کمین‌های هدفمند منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: سوداگران مرگ زمانی که در کمین و محاصره مرزداران قرار گرفتند، اقدام به تیراندازی کردند و پس از درگیری مسلحانه سنگین با توجه به اتخاذ مناسب تاکتیک‌های عملیاتی دقیق از طرف مرزداران، سوداگران مرگ در دستیابی به اهداف شوم شأن ناکام ماندند.

سردار گودرزی اظهار داشت: مرزداران در این عملیات موفق شدند، ضمن دستگیری یک قاچاقچی و توقیف سه دستگاه خودرو، یک تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل ۹۵۵ کیلوگرم تریاک و ۳۴۵ کیلوگرم حشیش و ۱۵۰۰ عدد فشنگ جنگی و یک قبضه سلاح جنگی را کشف کنند.

وی با بیان اینکه مجموعه فرماندهی مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت پایدار جهت انجام فعالیت‌های قانونی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … در مناطق مرزی فعال است، اظهار داشت: مبارزه با پدیده شوم قاچاق مواد مخدر با جدیت از سوی این مجموعه دنبال می‌شود و با توجه به تعامل مطلوب و تنگاتنگ مرزنشینان و دستاوردهای فرماندهی مرزبانی، نقش بی‌بدیل مرزنشینان در ارتقا امنیت پایدار مرزی بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=90942