• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
10

سودجویان سرب به تریاک اضافه می‌کنند

  • کد خبر : 89667
  • ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۸:۱۶
سودجویان سرب به تریاک اضافه می‌کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: سودجویان به موادمخدر مواد افزودنی از جمله سرب اضافه میکنند که این امر مصرف کنندگان را با بیماری‌های خطرناکی درگیر می‌کند.

کرمان- مهدی احمدی‌نژاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با اشاره به افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی در جامعه گفت: افزودنی‌ها به مواد مخدر مصرف کنندگان را با بیماری‌های خطرناکی درگیر می‌کند.
وی با بیان اینکه متاسفانه مصرف مواد مخدر صنعتی در جامعه افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: بسیاری از خودکشی‌ها به دلیل عوارض مصرف مواد مخدر صنعتی است.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه مواد افزودنی به مواد مخدر از جمله افزودن سرب به تریاک بسیار زیاد است و متاسفانه مصرف‌کنندگان را با بیماری‌های خطرناک درگیر می‌کند، گفت: بیش از ۲۰۰ کلینیک ترک اعتیاد در استان داریم که باید نظارت بر آنها تقویت شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکترحسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر و ابتلا به مواد مخدر دو مبحث متفاوت است که ماموریت شورای هماهنگی مواد مخدر بیشتر در حوزه افراد دارای اعتیاد و کاهش خسارات این مواد به جامعه است.
وی با اشاره به اینکه اعتیاد به مواد مخدر گام به گام انجام می‌شود و باید به موقع شناسایی و مانع آن شد، گفت: فرد دارای اعتیاد در واقع یک بیمار است که باید تمام تلاش خود را گذاشت تا آن را نجات داد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه با خطر مواد مخدر در جامعه باید مبارزه کرد و بزرگترین مبارزه آگاه‌سازی جامعه و پیشگیری از اعتیاد است، افزود: در راستای ترک اعتیاد کارهای زیادی انجام شده اما متاسفانه خروجی لازم را نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در ترک اعتیاد، انگیزه و خواست خود فرد معتاد است، بیان کرد: برای ترک اعتیاد فرد معتاد باید انگیزه داشته باشد و باید تلاش کرد که این فرد به انگیزه لازم برسد.
دکترکوروش احمدیوسفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه شورای هماهنگی استان کرمان هفت کمیته تخصصی دارد که ذیل این شورا فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: اعتیاد و مواد مخدر به‌عنوان یک آسیب اجتماعی یک مسئله مهم است که بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه از آن ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اعتیاد در وقوع بسیاری از جرایم از جمله سرقت نقش مهمی دارد، گفت: مواد مخدر زمینه خسارت‌های زیادی به جامعه شده که بیکاری ارادی یکی از آسیب‌های اعتیاد و مواد مخدر است؛ فرد معتاد میل و رغبتی به کار کردن و اشتغال ندارد.
دبیر شورا با بیان اینکه آسان بودن دسترسی به مواد مخدر یکی از مشکلاتی است که فرد معتاد بعد از ترک اعتیاد دچار آن است، گفت: خرید و فروش مواد مخدر جرم است و تهدیدات زیادی برای جامعه دارد.
احمدیوسفی بیان کرد: نیاز است علما و مراجع تقلید نسبت به جرم خرید و فروش مواد مخدر و آسیب‌های آن در جامعه یک فتوا داشته باشند تا جامعه با اهمیت آن درگیر شوند.
علیرضا وحیدزاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه ۱۰ آسیب اولویت‌دار در سطح استان کرمان شناسایی شده است، اظهار داشت: اعتیاد و مواد مخدر از جمله این آسیب‌ها است.
وی با اشاره به اینکه دلایل زیادی برای گرایش افراد به اعتیاد مواد مخدر در جامعه وجود دارد، گفت: اعتیاد، قابل مدیریت است و اگر آگاه‌سازی خانواده‌ها انجام شود، می‌تواند در جهت سلامت آنها مفید باشد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=89667
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان
  • 400 بازدید
  • بدون دیدگاه

برچسب ها