• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
7

اولویت یاریگران زندگی در استان سمنان «روستاها»خواهد بود

  • کد خبر : 87522
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
اولویت یاریگران زندگی در استان سمنان «روستاها»خواهد بود
استاندار سمنان با بیان اینکه اولویت یاریگران زندگی در استان روستاها خواهد بود، گفت: تولید ثروت و اشتغال و همچنین مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، محورهای این طرح است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا هاشمی ظهر سه شنبه در در نشست مجمع عمومی و انتخابات هیأت امنا و هیأت مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی استان سمنان به میزبانی استانداری بیان کرد: کاهش تقاضا در حوزه اعتیاد به مواد مخدر در بین معتادان و گروه‌های در معرض آسیب از جمله رویکردهای یاریگران زندگی است.

وی با بیان اینکه یاریگران زندگی که در روستاهای استان اجرایی خواهد شد، اولویت‌های دیگری نیز دارد، افزود: ایجاد پول و ثروت به ویژه در سطح روستاها، از مبانی شکل‌گیری این طرح محسوب می‌شود.

استاندار سمنان گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید به سمت کاهش تقاضا گام برداریم که مبنای تشکیل این طرح و پیشنهاد آن به ستاد مبارزه به مواد مخدر کشور نیز بر این اساس بوده است.

هاشمی با بیان اینکه انجام امور در تمامی حوزه‌ها با محوریت مردم و مشارکت سازمان‌های مردم، همواره با موفقیت‌های ارزنده همراه بوده است، گفت:: طرح یاریگران زندگی از روستاها آغاز به کار کرده و با ایجاد ثروت و پول و همچنین کاهش تقاضا و معتادان در روستاها، می‌توان گفت این طرح به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه روستاهای ما نباید به محلی برای خوش نشینی تبدیل شوند، بلکه ذات زندگی روستایی تولید کنندگی در حوزه‌های مختلف از جمله گوشت، مرغ، لبنیات و … است، بیان داشت: استفاده از ظرفیت و پتانسیل مشارکت و توان مردم همانگونه که همواره در بخش‌های مختلف با موفقیت همراه بوده، می‌تواند در اجرای مطلوب طرح یاریگران زندگی در روستاها نیز مؤثر باشد.

استاندار سمنان ضمن اشاره به اینکه در راستای توجه به روستاها و همچنین موفقیت دراجرای طرح یاریگران زندگی در روستاها، اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و همچنین تبصره ۱۸، متقاضیان روستایی خواهند بود، بیان کرد: آمادگی کامل وجود دارد تا طی تفاهم نامه‌ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، جشن پاکی در سطح برخی روستاهای استان همراه با ایجاد زمینه اشتغال و احداث واحد مسکونی برگزار شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=87522