• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70759اخبار امروز : 0
8
افتتاح طرح «یاری‌گران زندگیم در سالن ورزشی روستای خیرآباد سمنان؛

استاندار سمنان: روستاهای استان به واسطه ظرفیت اشتغالزایی، پاک از اعتیاد هستند

  • کد خبر : 85622
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
استاندار سمنان: روستاهای استان به واسطه ظرفیت اشتغالزایی، پاک از اعتیاد هستند
استاندار سمنان گفت: روستاهای استان به واسطه ظرفیت و اشتغالزایی که دارند، روستاهای پاک از اعتیاد هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز سه‌شنبه در آیین افتتاح طرح «یاری‌گران زندگی» با حضور سردار اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری، در سالن ورزشی روستای خیرآباد سمنان، افزود: برخی روستاهای استان سمنان به واسطه ظرفیت و اشتغالزایی که دارند روستاهای پاک از اعتیاد محسوب می شوند و جشن روستای پاک از اعتیاد به زودی در تعدادی از روستاهای استان به صورت نمادی برگزار می‌شود.

استاندار سمنان گفت: توجه به ایجاد اشتغال، پول و تولید ثروت در روستاها نقشی مهم در کاهش اعتیاد دارد و بر همین پایه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در روستاها در استان سمنان مورد توجه است.

وی با بیان اینکه ۲ تهاجم نظامی و فرهنگی وجود دارد که در تهاجم نظامی حمله به مرز، کوتاه مدت و نفرت‌انگیز و در تهاجم فرهنگی حمله به مغز تدریجی، فریبنده، جذاب و نامحدود است، افزود: معتاد متجاهر نتیجه تهاجم فرهنگی است که موجب سرافکندگی خانواده می‌شود.

وی افزود: برای مبارزه با مواد مخدر باید بخش‌های مختلف نقش‌آفرینی کنند و به دنبال کاهش تقاضا باشند.

هاشمی تصریح کرد: کشوری که ۹۰ درصد موادمخدر جهان را تولید می‌کند در همسایگی ایران قرار دارد و برای مبارزه با موادمخدر باید برای فرهنگ‌سازی تلاش شود تا تقاضای موادمخدر کاهش یابد.

استاندار سمنان یادآور شد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها نقشی مهم در مبارزه با موادمخدر دارند و باید هوشیار باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در آیین افتتاح طرح «یاری‌گران زندگی» در روستای خیرآباد سمنان حضور یافت و از نمایشگاه محصولات صنایع دستی نیز در این روستا بازدید کرد.

طرح «یاریگران زندگی» با هدف خودمراقبتی و یاری‌رسانی دانش‌آموزان نسبت به یکدیگر برای پیشگیری از اعتیاد بین این گروه از جامعه برنامه‌ریزی شده تا بتوانند با همراهی و همفکری در برابر این بلای خانمان‌سوز و آسیب‌های اجتماعی ایمن بمانند.

۸۰ درصد جمعیت استان سمنان شهرنشینین و ۲۰ درصد جمعیت روستانشین هستند واین استان نسبت کل جمعیت، دارای جمعیت دانش آموزی و دانشجویی قابل توجه است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=85622