• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70759اخبار امروز : 0
7

جشنواره نوجوان سالم، نقطه عطف اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس است

  • کد خبر : 85181
  • ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
جشنواره نوجوان سالم، نقطه عطف اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس است
مدیرکل بهزیستی استان سمنان جشنواره نوجوان سالم را نقطه عطف اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس خواند و گفت: خروجی برنامه ها می تواند در قالب جشنواره ها خود را نشان دهدکه این امر نیازمند هم افزایی دستگاه ها می باشد.

سمنان- دکتر منطقی در هشتمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شـورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: اجرای فعالیت ها را نباید منوط به تخصیص اعتبارات دانست و در این مسیر می توان از اعتبارات ذاتی دستگاه ها، ظرفیت تشکل های مردمی، ادغام برنامه ها و… استفاده کرد.
وی در ادامه بر اثربخش بودن فعالیت‌ها تاکید و اظهار داشت: فعالیت ها زمانی اثربخش خواهند بود که آثار آن در جامعه مشهود باشد و ما را به هدف اصلی یعنی کاهش افراد مبتلا به اعتیاد برساند.
مدیرکل بهزیستی استان در ادامه، طرح یاریگران زندگی در روستا را یکی از طرح های خوب عنوان کرد و خواستار همکاری دستگاه ها در اجرای برنامه های مرتبط با اولویت روستاهای تعیین شده در طرح شد.
منطقی با اشاره به گزارش آموزش و پرورش استان، برگزاری جشنواره نوجوان سالم را نقطه عطف اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد در مدارس اعلام کرد و گفت: خروجی برنامه ها می تواند در قالب جشنواره ها خود را نشان دهدکه این امر نیازمند هم افزایی دستگاه ها می باشد.
وی همچنین بر تولید محتوی هدفمند تاکید و خواستار به اشتراک گذاشتن محتوی تولید شده توسط دستگاه های اجرایی در جوامع هدف شد.
همچنین جعفر معینیان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به تدابیر ابلاغی از سوی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در نشست فصلی دبیران در دی ماه در حوزه پیشگیری، ضمن تقدیر و تشکر از ریاست کمیته جهت برگزاری منظم و مستمر جلسات در طول سالجاری و نیز ابلاغ و پیگیری مصوبات، خواستار ایجاد هماهنگی و همدلی بیشتر دستگاه های متولی در سال آتی شد.
وی بهره گیری از فضای مجازی را با توجه به گستردگی فضای مذکور در جامعه در امر پیشگیری از اعتیاد و همچنین استفاده از ظرفیت دستگاه‌های استانی برای حضور در مدارس سطح استان برای بیان مضرات اعتیاد و نقش خانواده در پیشگیری از آن را از دیگر موارد مورد تاکید دبیرکل ستاد اعلام کرد و در ادامه خواستار هزینه‌کرد صحیح اعتبارات تخصیص یافته به دستگاه های اجرایی و نظارت بر روند اجرای برنامه ها مطابق دستورالعمل های مربوطه شد.
علوی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز ضمن حضور در جلسه، گزارشی از اقدامات به عمل آمده در راستای تفاهمنامه منعقده ارائه کرد و از تجهیز دو خانه وزش روستایی و نیز احداث یک خانه تندرستی و نشاط در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بررسی های لازم به منظور تعیین روستاهای هدف در حال انجام می باشد که انشالله به زودی عملیات اجرایی آغاز خواهد شد .

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=85181
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان
  • 201 بازدید
  • بدون دیدگاه