• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
4

دستورالعمل مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی تدوین شد

  • کد خبر : 85047
  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
دستورالعمل مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی تدوین شد
مرکز ملی فضای مجازی و ستاد مبارزه با مواد مخدر طی یک همکاری مشترک، متن پیش‌نویس دستورالعمل نخست کمیته مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی را تدوین و اصلاح کردند. بررسی و اصلاح این سند با توجه به نظرات سپاه و فراجا انجام شده است.

به گزارش شهرآرانیوز – براساس توضیحات مرکز ملی فضای مجازی، جلسه تخصصی به‌منظور نهایی‌سازی دستورالعمل «کمیته مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی» در معاونت فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی، روز چهارشنبه ۵ بهمن‌ماه تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور مدیرکل روابط عمومی و کارشناسان ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، متن پیش‌نویس دستورالعمل نخست کمیته مبارزه با مواد مخدر در فضای مجازی بررسی و اصلاح گردید. این اصلاحات با استفاده از نظرات دستگاه‌های (سپاه و فراجا) انجام شده و به تأیید نهایی رسیده است.

در این سند، یک کمیته ملی با حضور نمایندگان ۱۸ دستگاه تخصصی ایجاد شده و علاوه‌براین، کمیته‌های استانی با حضور نمایندگان دستگاه‌های فعال در سطح استان شکل می‌گیرند.

همچنین به‌منظور اشراف بهتر اطلاعاتی نسبت به فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه مواد مخدر در فضای مجازی، انجام پروژه‌های پژوهشی-تخصصی در همکاری با کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

اولین جلسه کمیته «مبارزه با مواد مخدر، روان‌گردان‌ها و مواد مخدر دیجیتال در فضای مجازی» در مرکز ملی فضای مجازی در نیمه اول آذرماه سال جاری به‌منظور بررسی دستورالعمل کمیته و ترکیب اعضای آن، برگزار شد.

مقابله با آموزش تولید مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها و شیوه مصرف، مقابله با فروش و توزیع مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و دارونما‌های درمان اعتیاد در فضای مجازی و رصد و پایش دارک‌وب ‏ (Darkweb‏) به‌منظور شناسایی فعالیت‌های شبکه‌ها و باند‌های قاچاق ‏مواد مخدر، روان‌گردان‌ها، پیش‌ساز‌ها با اولویت مبارزه با پولشویی و انهدام شبکه‌های توزیع و ‏عرضه، ‏از اولویت‌های دستورالعمل این کمیته در نظر گرفته شده بود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=85047