• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
18

ارائه آموزش‌های پیشگیرانه به زندانیان و معتادان بهبود یافته البرز

  • کد خبر : 85028
  • ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
ارائه آموزش‌های پیشگیرانه به زندانیان و معتادان بهبود یافته البرز
رئیس کل دادگستری البرز از اجرای برنامه‌های پیشگیرانه برای مددجویان، متهمان جرایم و معتادان بهبود یافته با پیگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به اجرای برنامه‌های پیشگیرانه متعدد برای زندانیان و معتادان بهبود یافته در استان البرز گفت: از ابتدای سال جاری به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، ۱۰ کارگاه آموزشی اصلاح و بازاجتماعی کردن زندانیان در قالب «طرح هجرت» برای ۳۱۸ نفر از مددجویان ندامتگاه‌های استان و ۱۱ کارگاه آموزشی «طرح هور» برای ۲۷۸ نفر از متهمان جرایم ۶ تا ۸ تعزیری برگزار شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز اضافه کرد: یکی از اولویت‌های اصلی دادگستری کل استان البرز در حوزه پیشگیری، توجه جدی به مقوله مجازات‌های جایگزین حبس، اصلاح و بازاجتماعی کردن مجرمان و آسیب دیدگان اجتماعی و برنامه‌ریزی و طراحی مداخلات در این زمینه بوده است. وی با بیان اینکه در سال جاری، در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، ۹ کارگاه آموزشی در قالب «طرح مهاجر» برای ۳۶۲ نفر از معتادان بهبود یافته در کمپ‌های ترک اعتیاد استان اجرا شده است تصریح کرد: در مجموع ۹۵۸ نفر از زندانیان و معتادان بهبود یافته البرزی آموزش‌های پیشگیرانه را دریافت کرده‌اند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز ادامه داد: با ارائه این آموزش‌ها تلاش شده است مهارت‌هایی که برای افزایش توانایی روانی و اجتماعی افراد لازم است به آن‌ها آموزش داده شود تا بتواند در مواجهه با مقتضیات زندگی از شکل‌گیری رفتارهای آسیب‌رسان به خود و جامعه پیشگیری کنند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=85028