• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
2

برگزاری کارگاه آموزشی مهارت زندگی ویژه دانشجویان

  • کد خبر : 84904
  • ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
برگزاری کارگاه آموزشی مهارت زندگی ویژه دانشجویان
کارگاه آموزشی مهارت زندگی ویژه دانشجویان توسط گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

خراسان رضوی- دکتر محمد آذینی مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور گفت: هزارۀ جدید، هزارۀ تبادل اطلاعات است و هجوم بی وقفه اطلاعات اگر تبدیل به مهارت نشود پدیدۀ بحران اطلاعات را به وجود خواهد آورد و کسب مهارت ها زمینه های فردی و اجتماعی و همچنین در زمینه های خاص و تخصصی می تواند از این بحران جلوگیری نماید.
وی ادامه داد: مهارت های زندگی از نظر سازمان بهداشت جهانی، “توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه ای که فرد بتواند با چالش ها و ضروریات زندگی روزمره کنار بیاید” تعریف می شود.
این مقام مسئول گفت: در همین راستا و در جهت کسب مهارت های مربوطه ، گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت با همکاری اداره مشاوره و سلامت روان مدیریت دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور کارگاه آموزشی مهارت زندگی ویژه دانشجویان تحت پوشش دانشگاه را برگزار نمود.
مدیر گروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد در ادامه گفت : در این جلسه مطالب آگاهی درست و انگیزه مناسب مطرح و در پایان به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.
برگزاری کلاس های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد در شهرستان داورزن
همچنین کلاس های آموزش خانواده با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد در بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان داورزن برگزار شد و مدرس اين دوره از كلاس ها سيدرضا نقوي مشاوره خانواده و دانشگاه بود که آموزش مهارت های زندگی به فرزندان را اولین واکسن ایمن سازی اجتماع در برابر خطرات اجتماعی دانست.
از جمله مباحث مطرح شده در اين جلسه مي توان به طلاق، اعتیاد، آیین همسرداری، مهارت ایجاد صمیمت در خانواده، تربیت فرزندان با آموزه های قرآنی و غیره اشاره كرد.
این کلاس ها دوشنبه ها به صورت هفته درمیان ویژه همسران شهدا، جانبازان و آزادگان برگزار می شود.
در این دوره از کلاس‌ها حدود ۳۰ نفر از همسران ایثارگران حضور داشتند و سوالات خود را در این کلاس آموزشی مطرح کردند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=84904
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی
  • 102 بازدید
  • بدون دیدگاه