• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
10

پرداخت فاز اول اعتبارات تخصیصی مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در مازندران

  • کد خبر : 84839
  • ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
پرداخت فاز اول اعتبارات تخصیصی مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در مازندران
مدیرکل امور مالی و ذیحساب ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد: فاز اول اعتبارات تخصیصی جهت راه اندازی بزرگترین مرکز درمان، نگهداری کاهش آسیب و بازپروری معتادین متجاهر در مازندران پرداخت می شود.

مازندران- رحمان علیجانی، مدیرکل امور مالی و ذیحساب ستاد مبارزه با مواد مخدر در سفر یک روزه به استان مازندران ضمن بازدید از مرکز ماده ۱۶ شهرستان بابل و هماهنگی لازم جهت تامین و تخصیص اعتبار لازم برای راه اندازی گفت: با حمایت دکتر اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور و پیگیری استاندار مازندران کل اعتبارات تخصیص شده برای تجهیز و راه اندازی مرکز درمان، نگهداری وکاهش آسیب شهرستان بابل طی فرآیند قانونی و دقیق جذب و هزینه می شود.
وی افزود: با توجه به بازدید های میدانی و گزارشات دریافتی، اين مراكز دارای وضعيت مناسبي می‌باشد و تامين اعتبارات لازم براي بهبود وضعيت آنها در دستور كار قرار دارد.
ذیحساب ستاد ضمن ياد آوري اينكه اعتياد يكي از معضلات مهم اجتماعي در كشور است، بیان کرد: بهبود وضعيت مراكز درمان، نگهداری کاهش آسیب و بازپروری معتادین متجاهر نيازمند تامين بودجه مناسب و تخصيص اعتبارات به صورت كامل می باشد.
علیجانی با تاكيد بر لزوم حمايت هاي اجتماعي سازمان ها و نهادها از معتادان بهبود يافته و اهمیت اجرای صحیح برنامه های بازتوانی و اشتغال زائی آنان ادامه داد: راه اندازی و ايجاد مراكز درمانی ماده ۱۶ ، و بهبود روند درمان معتادان و ارتقای ضریب امنیت روانی جامعه را به دنبال داشته است و نبايد اجازه داد اين مراكز به دلایل مختلف اعم از كمبود بودجه تعطيل شوند.
گفتنی است؛ رحمان علیجانی، مدیر کل امور مالی و ذیحساب ستاد در این سفر یک روزه به استان مازندران با همراهی علی شیرازی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با دکتر سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار مسلمی فرماندهی سپاه کربلای استان و ذیحساب استانداری درباره روند تجهیز و راه اندازی مرکز فوق دیدار و گفتگو کرد.
نظر به نیازسنجی های به عمل آمده و به منظور استفاده از تمامی ظرفیت ها، این مرکز به عنوان بزرگترين مركز ماده ۱۶ در استان به منظور صیانت، بازپروري، حرفه آموزی و اشتغال زايي معتادان متجاهر با حمایت و اعتبارات کامل ستاد مبارزه باموادمخدر کشور در غالب تفاهم نامه متبادله استانداری مازندران، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و فرماندهی سپاه ۲۵ کربلای استان در منطقه گتاب شهرستان بابل درحال تجهیز و راه اندازي می باشد.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=84839
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران
  • 510 بازدید
  • بدون دیدگاه