• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
9

مجمع خیرین یاریگران زندگی، باید دستاورد رونمایی کند+عکس

  • کد خبر : 84427
  • ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸
مجمع خیرین یاریگران زندگی، باید دستاورد رونمایی کند+عکس
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، تشکیل مجمع خیرین یاریگران زندگی را آغاز یک کار بزرگ خواند و گفت: بعد از تشکیل این مجمع در هر استان، باید به دنبال رونمایی از دستاورد بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر علیرضا کاظمی در دومین نشست هیأت مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی کشور که با حضور اعضای مجمع با محوریت «انتخابات داخلی هیأت مدیره، تشکیل کارگروه‌ها، بررسی آیین‌نامه اجرایی شعب، اهدای احکام هیأت امنا و هیأت مدیره» برگزار شد، گفت: دوستانی که در مسیر مبارزه با موادمخدر قرار دارند، افتخار ما هستند، خدا را شاکریم که همراهان خوبی را در این مسیر داریم.
وی با بیان اینکه شما خیرین، معلمان عامل و الگوهای راستین و قرآنی جامعه هستید، افزود: هر چه ارزش‌های احسانی در قرآن از انفاق، ایثار و گذشت آمده است، همگی در شما جمع است. شما خیرین خستگی ناپذیر کار می‌کنید و از سیستم هم جلوتر هستید.
قائم مقام دبیرکل ستاد ادامه داد: ما افق‌های بلندی را در حل آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد می‌بینیم، برکات این کار بزرگ برای شما خوبان نوشته خواهد شد و ثوابش برای شما بنیان‌گذاران این مجمع است.
کاظمی بیان داشت: تشکیل مجمع خیرین یاریگران زندگی، آغاز یک کار بزرگ است و بعد از آن، باید به دنبال رونمایی دستاورد باشیم در غیر اینصورت تشکیل مجمع، فایده‌ای ندارد. باید زمینه مشارکت و کمک در این حوزه در سطح استان ایجاد شود.
وی گفت: مجامع استانی باید به مجامع فعال و با انگیزه تبدیل شوند و مسائل و مشکلات حوزه اعتیاد را به خیرین به روش‌های مختلف و در ابعاد متفاوت عرضه کنند.
کاظمی با تأکید بر اینکه هر استان باید برنامه دقیق سالانه برای مجمع ملی ارائه کند، گفت: ستاد تمام قد همراه مجمع است.
دکتر محمد جمالو، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر نیز در این نشست گفت: طبق اسناد سازمان ملل، امروز با اپیدمی اعتیاد روبرو هستیم و خطر فراگیری دارد.
وی با بیان اینکه در اپیدمی‌ها، حکومت‌ها به تنهایی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، تصریح کرد: اگر توانستیم اپیدمی کرونا را به موفقیت حداقلی برسانیم، حتماً با همدلی یکدیکر می‌توانیم در حل معضل اعتیاد هم تلاش کنیم و آن را کنترل و مهار کنیم.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اظهار داشت: در کشور ما رئیس جمهور، رئیس این ستاد است و همه وزرا که عضو ستاد هستند، وظایفی را در دستگاه خود دارند که انجام می‌دهند. در واقع همه بخش‌ها مکلف به همکاری در حوزه مبارزه با موادمخدر هستند.
جمالو گفت: باید به افراد آسیب‌دیده از اعتیاد و خانواده‌های این افراد کمک کنیم و انسان‌ها را نجات دهیم. بنا داریم که کارهای بزرگی را در حوزه پیشگیری از اعتیاد انجام دهیم.
وی افزود: اعتیاد دارای پیچیدگی است و با دلیل همین پیچیدگی است که باید مباحث پیشگیری از اعتیاد از سنین کودکی و با زبان خاص این دوره در مهدهای کودک، دبستان‌ها تا مراکز علمی و محیط‌های کار آموزش داده شود.
معاون کاهش تقاضا تأکید کرد: سعی شود که جلسات مجمع به حاشیه نرود و مسئله محور جلو برود.
جمالو گفت: آبروی علم به عمل آن است و شما خیرین قطعاً آبرومندترین انسان‌ها روی زمین هستید و در بزرگ‌ترین پروژه‌ها شرکت داشتید.
وی تصریح کرد: بخش بزرگی از کار در حوزه اعتیاد، همت افراد است. شما خیرین، در راه تحقق اهداف بلند خود، هیچ گاه از پای نمی‌نشینید و برای رسیدن به مقاصد عالی همواره می‌کوشید و در راه آن گام برمی‌دارید.
جمالو گفت: عزیزان خیر در مجمع خیرین مدرسه‌ساز فکر نمی‌کردند در آینده اتفاق شگرفی را ایجاد کنند، ما نیز امیدواریم که این شجره طیبه مجمع خیرین خیلی زود و سه الی ۴ سال آینده ثمره دهد و انسان‌های زیادی را نجات دهد.
همچنین علیرضا نبی، رئیس هیأت مدیره مجمع یاریگران زندگی گفت: باید برای بچه‌هایمان در کمپ ها کار بسازیم تا بتوانند مثمر ثمر باشند.
وی افزود: باید کمپ‌های ترک اعتیاد را به کارگاه تولیدی و شهرک صنعتی تبدیل کنیم، امروز در کمپ حسن آباد خراسان رضوی به معتادان نگارگری و نجاری یاد می‌دهیم و این کارگاه مرز غیرت برای نجات شده است.
نبی گفت: تلاش داریم با جذب یک بهبودیافته از اعتیاد در مجمع خیرین یاریگران زندگی، تمام ظرفیت‌های اقتصادی استان به کارگرفته شود و مردم برای حمایت از این افراد محصول تولید شده این بهبودیافتگان را خریداری کنند.
گفتنی است؛ در پایان این نشست، رمضانعلی سنگ‌دوینی به‌عنوان رئیس هیأت امنا، دکتر علیرضا نبی به عنوان رئیس هیأت مدیره، دکتر شاه حسینی به‌عنوان نائب رئیس هیأت مدیره، دکتر حمزه‌زاده مدیرعامل مجمع انتخاب شدند و احکام اعضای مجمع به آنان اهدا شد، همچنین با راه‌اندازی چند کمیته‌ در حوزه‌های برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری، آسیب‌شناسی، فرهنگی و روابط عمومی، اشتغال و کارآفرینی موافقت و مقرر شد در جلسه آتی عناوین کمیته‌ها مشخص و دبیر کمیته‌ها و کارگروه‌های زیر مجموعه، به همراه شرح وظایف آن‌ها تعیین و تائید شوند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=84427
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 537 بازدید
  • بدون دیدگاه