• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
کل پست ها: 70590اخبار امروز : 0
8

جامعه جهانی باید هزینه اقدامات ایران را در مبارزه با موادمخدر بپردازد

  • کد خبر : 84267
  • ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
جامعه جهانی باید هزینه اقدامات ایران را در مبارزه با موادمخدر بپردازد
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران برای زنده ماندن انسانیت در جهان تلاش می‌کند و جامعه جهانی حداقل باید به صورتمالی هزینه این اقدامات را بپردازد؛ چرا که ایران در مسیر ترانزیت موادمخدر قرار دارد و بیشترین کشفیات در این حوزه نیز از آن کشورمان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر علی نیکزاد در نشست تخصصی مسئولان مبارزه با موادمخدر که با عنوان«نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه هوشمند و دانش‌بنیان با موادمخدر در عرصه‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» که با حضوردبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان‌های سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه بایدخونخواه شهدای مبارزه با مواد مخدر و به ویژه شهدای کشور باشیم، گفت: یکی از مقام‌های اروپایی، این قاره را به باغ و سایر مناطقدنیا را به جنگل تشبیه کرده است، آن‌ها باید بدانند که این جنگل نتیجه سالها ظلم و استعمار آن‌ها است، باغ امروز آن‌ها نتیجه مبارزهچهار هزار شهید ما در جهت از بین بردن مواد مخدر و نیز شهدایی است که در مبارزه با داعش جان خود را از دست داده‌اند. اگرشهدای عزیزمان نبودند باغی در اروپا وجود نداشت.

وی تصریح کرد: ما برای زنده ماندن انسانیت در جهان تلاش می‌کنیم و جامعه جهانی حداقل باید به صورت مالی هزینه اقدامات ما رابپردازد؛ اگر ما در راه مبارزه با مواد مخدر اقدامی نکنیم، اروپایی‌ها باغی در اروپا نخواهند داشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد و آخرین کشفیات در این حوزه نیز از آنکشورمان است، افزود: آمریکا که با نوید آزادی و نوید دموکراسی در کشورهایی از جمله افغانستان حضور پیدا کرد، هنوز بعد از حدود۲۰ سال اشغال آن‌کشور، شاهد تولید گسترده مواد مخدر در افغانستان هستیم.

نیکزاد اظهار داشت: باید مسئول و متولی اصلی مبارزه با مواد مخدر را مشخص کنیم؛ در زمان بودجه ریزی همه دستگاه‌ها اعلاممسئولیت می‌کنند، اما در زمان مطالبه‌ی مسئولیت‌ها، هر دستگاه از پاسخگویی طفره می‌رود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه مقابله با موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر؛ شهرداری، بهزیستی و نیرویانتظامی هر یک مسئولیت‌هایی دارند که به نظر من باید ستاد مبارزه با مواد مخدر را متولی اصلی مبارزه با موادمخدر بدانیم.

نیکزاد تاکید کرد: باید اعتبارات کافی در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد و نظارت لازم هم انجام شود.

وی به ضرورت مردمی‌سازی امر مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: همانند مدرسه‌سازی و حوزه سلامت، لازم است تاخیرین ورود جدی به بحث درمان معتادان داشته باشند و حتی می‌توان گفت که این امر، از مدرسه‌سازی هم مهمتر است چرا که به هرحال آموزش متوقف نمی شود.

نیکزاد در پایان هشدار داد: اگر انسان فقط یک بار از مواد مخدر استفاده کند و یا با کسانیکه وارد عرصه اعتیاد شدند و از موادمخدرسنتی به سمت صنعتی رفته‌اند، دوستی داشته باشد گرفتار موادمخدر می‌شود که در اینصورت برگشت از اعتیاد، سخت است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=84267
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 303 بازدید
  • بدون دیدگاه