• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
11

باید از توانمندی بسیج در پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد

  • کد خبر : 83498
  • ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
باید از توانمندی بسیج در پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: باید از توانایی و ظرفیت بسیج برای حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی به ‌خصوص پیشگیری از معضل مواد مخدر در جامعه استفاده کنیم.

فارس- سید موسی حسینی در دیدار با سردار سرتیپ پاسدار یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس، ضمن گرامیداشت و تبریک هفته بسیج اظهار داشت: امروز مواد مخدر و روانگردان ها منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است به‌طوری‌که علت بیشتر آسیب‌ها از جمله سرقت، طلاق، قتل، همسر آزاری و کودک‌آزاری از آن نشات می‌گیرند.
وی افزود: مواد مخدر و روان‌گردان‌ها علاوه بر تأثیرات مخرب بر سلامت جسمانی و روانی افراد، می تواند لطمات جبران‌ناپذیری بر ساختارهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور به همراه داشته باشد و جامعه را دچار مشکلات عدیده کند.
دبیر شورا با اشاره به تأثیرگذار بودن بسیج مردمی در عرصه‌های مختلف گفت: باید از ظرفیت و توانایی بسیج برای حل مسائل و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به‌ خصوص در حوزه پیشگیری از اعتیاد و مبارزه همه جانبه با پدیده شوم مواد مخدر و روانگردان ها در جامعه استفاده بهینه کنیم.
حسینی اظهار داشت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از معضل مواد مخدر نیازمند یک اراده و ‌همت جمعی و همکاری بیش از پیش دستگاه‌های متولی و ذیربط با برنامه‌ریزی مدون هستیم که بحمداله ستاد مبارزه با مواد مخدر در این مدت توانسته است این مهم را محقق کند.
وی افزود: بسیج از پایگاه‌های مردمی خوبی برخوردار است که همین امر نقطه قوتی است تا از توانایی و ظرفیت آن در جهت توسعه و گسترش نشاط اجتماعی و آموزش در سطوح مختلف و گروه‌های اجتماعی هدف و ترویج اخلاق و فرهنگ دینی و هویت ملی با استفاده از آموزه‌های اسلامی، ایرانی و فناوری‌های نوین استفاده کنیم.
دبیر شورا گفت: آگاه‌سازی خانواده‌ها و نسل جوان از تبعات و مضرات مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها امری ضروری است که می‌توان از توانمندی نیروهای بسیج در این عرصه بهره برد.
این مقام مسئول در پایان این دیدار ضمن قدردانی از همکاری و تعامل سپاه فجر استان، اظهار داشت: همه دستگاه‌های متولی و ذیربط باید با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های درونی و تعامل و همکاری در زمینه ی کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه پیشگیری از اعتیاد زمینه خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر را برای افراد جامعه فراهم کنند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=83498
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس
  • 206 بازدید
  • بدون دیدگاه