• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
9

وزیر کشور: زندانیان مواد مخدر در اردوگاه‌های خاص نگهداری خواهند شد

  • کد خبر : 83316
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
وزیر کشور: زندانیان مواد مخدر در اردوگاه‌های خاص نگهداری خواهند شد
وزیر کشور گفت: درباره آن دسته از زندانیانی که به دلیل ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند، پیش بینی شد این افراد در اردوگاه‌های خاصی نگهداری شوند که قوه قضائیه عهده‌دار آن است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور روز یکشنبه در حاشیه نشست یکصد و چهل و نهمین نشست شورای اجتماعی کشور که با حضور نمایندگان دستگاه ها در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: اقدامات خوبی در موضوع جمع آوری معتادان متجاهر در شهر تهران و سایر شهرها انجام شده است و همچنان این موضوع باید به صورت جدی دنبال شود.

افزود: در نشست امروز موضوع معتادان متجاهر و تقسیم نقش هر یک از دستگاه‌ها در قبال آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نشست امروز همچنین درباره آن دسته از معتادان که به صورت داوطلبانه به مراکز توانمندسازی معتادان مراجعه می کنند، هم بحث و تبادل نظر شد و وزارت بهداشت به عنوان متولی ماده ۱۵، رسیدگی‌های لازم را نسبت به این افراد انجام خواهد داد.

وزیر کشور اضافه کرد: علاوه بر این، درباره آن دسته از زندانیانی که به دلیل ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند، پیش بینی شد این افراد در اردوگاه‌های خاصی نگهداری شوند که قوه قضائیه عهده‌دار آن است.

وحیدی چالش‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار را از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست برشمرد و گفت: با توجه به تعداد قابل توجه زنان سرپرست خانوار، اقدامات خوبی در این حوزه انجام و کارگروهی تشکیل شده است که امروز گزارشی در این زمینه ارائه کرد.

وی با بیان اینکه باید الگوی مناسبی برای تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنها پیاده شود، گفت: البته همه آنها به صورت یک دفعه ای به خاطر موضوع تامین بودجه نمی‌توانند تحت پوشش قرار گیرند و این کار به صورت مرحله‌ای انجام خواهد شد.

وزیر کشور در خصوص وظایف نیروی انتظامی و شهرداری تهران نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر هم اظهار کرد: تصریح مشخصی در قانون در این حوزه وجود ندارد. بر همین اساس متناسب به اقتضای منطقه‌ای، دستگاه ها عهده دار این مسئولیت می شوند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=83316