• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 19 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024
کل پست ها: 70759اخبار امروز : 0
9

لزوم آگاه سازی عمومی نسبت به فعالیت های حوزه کاهش آسیب اعتیاد

  • کد خبر : 83308
  • ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
لزوم آگاه سازی عمومی نسبت به فعالیت های حوزه کاهش آسیب اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان بر لزوم آگاهسازی عمومی در مناطق پرخطر نسبت به فعالیت های حوزه کاهش آسیب اعتیاد تاکید کرد.

اصفهان- سید مجتبی ایزدی در جلسه کمیته کاهش آسیب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، ضرورت توجه به نقش اهالی محل، ریش سفیدان و متنفذین اجتماعی و همچنین دفاتر تسهیل گری در پذیرش یا عدم پذیرش فعالیت های حوزه کاهش آسیب را مطرح و تاکید کرد: پیش از شروع این خدمات، دستگاه‌های متولی با مراجعه به این بخش‌ها مقدمات لازم را فراهم کنند تا از بروز حساسیت ها و مخالفت ها و اقدامات مختلف جهت پیشگیری از فعالیت این مراکز کاسته شود.
وی افزود: در حال حاضر دو کانکس کاهش آسیب در اختیار اداره کل بهزیستی استان است که باید به طور صحیح و پس از انجام رایزنی ها و برطرف نمودن حساسیت ها و آگاه سازی مردم مناطق مورد نظر، در محل مناسب استقرار یابند و به ارائه خدمات مربوط بپردازند.
دبیر شورا ادامه داد: کانکس کاهش آسیب یک فرصت برای ارتقا امنیت و سلامت مردم در مناطق آلوده است. در این مجموعه با خدماتی که به افراد دارای رفتارهای پرخطر ارائه می شود، از بسیاری از سرقت ها، رفتارهای غیربهداشتی و اشاعه دهنده بیماریهای عفونی و… کاسته می شود و با کاهش این آسیب ها، سلامت و امنیت در منطقه را افزایش می دهد.
همچنین ششمین جلسه کمیته درمان و حمایتهای اجتماعی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان که به ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با حضور دبیر شورا و اعضا با موضوع نیاز استان به مراکز دولتی در برخی از نقاط و لزوم توزیع بهینه مراکز در سطح استان متناسب با وضعیت مناطق برگزار شد.
با توجه به محدودیت های موجود در صدور مجوزهای جدید و درخواست های مکرر مراکز جهت افزایش سهمیه پذیرش بیماران در مراکز موجود و عدم امکان ایجاد این افزایش، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و داروی دانشگاه، پیشنهاد شد که بیماران تحت پوشش درمان در کنگره ۶۰ از مراکز خارج و سهمیه دارویی ایشان از طریق دانشگاه تامین شود، با این اقدام سهمیه ۵۰ نفری درمان با تنتور اپیوم در مراکز آزاد می شود و این مراکز می توانند بیماران نیازمند را پذیرش کنند.
گفتنی است؛ افزایش دسترسی بیماران نیازمند به خدمات دولتی و ارزان قیمت از برنامه های حوزه درمان اعتیاد در استان اصفهان است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=83308
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان
  • 215 بازدید
  • بدون دیدگاه