• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 0
6

سرآمد آسیب‌های اجتماعی، مسئله اعتیاد است

  • کد خبر : 82746
  • ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
سرآمد آسیب‌های اجتماعی، مسئله اعتیاد است
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: سرآمد آسیب‌های اجتماعی، مسئله اعتیاد است و مقام معظم رهبری در جلسات اختصاصی آسیب‌های اجتماعی این موضوع را مطرح و پیگیری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ دکتر علیرضا کاظمی در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد و عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: موادمخدر از شایع‌ترین آسیب‌هایی است که جهان کنونی را مورد تهدید جدی قرار داده و تبدیل به بحران شده است. موادمخدر آسیبی است که خود زنجیره‌ای از آسیب‌های اجتماعی را تولید می‌کند و محصول مرکب عوامل پیچیده‌ای از فقر اقتصادی، فقر فرهنگی و حوزه‌های مختلف دیگری است.
وی افزود: همچنین سرآمد آسیب‌های اجتماعی، مسئله اعتیاد است و مقام معظم رهبری نیز در جلسات اختصاصی آسیب‌های اجتماعی این موضوع را مطرح و پیگیری می‌کنند و تیم‌های متعدد و ساختارهای جدیدی بعد از فرمایشات ایشان شکل گرفت.
دکتر ولی اله فرزانه، نماینده مردم شهرستان‌های نور و محمودآباد نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که مجلس به‌ویژه کمیسیون برنامه و بودجه با تمام توان در خدمت ستاد مبارزه با موادمخدر است و اینجانب نماینده ستاد در کمیسیون برنامه و بودجه خواهم بود و از هیچ کمکی در این زمینه و ارائه برنامه هفتم دریغ نخواهم کرد.

حل آسیب‌های اجتماعی با مشارکت آموزش و پرورش
همچنین کاظمی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: معتقدم حل موضوع آسیب‌های اجتماعی در هیچ جا غیر از آموزش و پرورش شدنی نیست و باید به سمت برنامه‌ریزی‌های عملیاتی، اجرایی، کارآمد و اثربخش برویم.
شوشتری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: همان‌طور که سردار مؤمنی در راهنمایی و رانندگی منشأ خیر بودند، در ستاد مبارزه با موادمخدر نیز همین‌گونه خواهد بود و با همراهی شما شاهد اتفاقات خوبی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و موادمخدر خواهیم بود.
حجت‌الاسلام پورثانی معاون پرورشی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانش آموزان استان و آسیب‌هایی که دانش آموزان در معرض آسیب قرار دارند، پیشنهاد داد: برای دانش‌آموزان آسیب‌دیده اردوهای تربیتی و آموزشی با هدف آگاه‌سازی برگزار شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=82746
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 596 بازدید
  • بدون دیدگاه