• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 10 - محرم - 1446
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
کل پست ها: 71080اخبار امروز : 0
15

ستاد مواد مخدر به هزینه های اجتماعی کرمان در مبارزه با مواد مخدر توجه لازم را نداشته است

  • کد خبر : 77710
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
ستاد مواد مخدر به هزینه های اجتماعی کرمان در مبارزه با مواد مخدر توجه لازم را نداشته است
استاندار کرمان گفت: این استان هزینه های اجتماعی زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر پرداخت می کند که در معادلات ستاد مبارزه با مواد مخدر به آنها کمتر توجه شده است.

محمدمهدی فداکار در دیدار معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: با وجود اقدامات گسترده مقابله با مواد مخدر در استان کرمان اما بدنامی ها گاهی هزینه های زیادی برای این استان دارد و در حوزه های علمی، دانش بنیان سرمایه گذاری و …. تاثیر دارد.
وی اظهارداشت: مسائل اجتماعی با هم تنیده هستند و نمی توان آنها را جدای از یکدیگر دید.
استاندار کرمان افزود: این استان با جدیت خاصی در موضوع مبارزه با مواد مخدر ورود کرده است و از این رو باید به تامین اعتبارات موردنیاز این حوزه توجه ویژه ای صورت گیرد.
وی ادامه داد: استان کرمان گلوگاه مبارزه با مواد مخدر است و مجرمان مرتبط با موادمخدر ماندگاری بالایی در زندان های این استان دارند.
وی بر توسعه کمک های ستاد مبارزه با مواد مخدر برای ساماندهی معتادان متجاهر تاکید کرد و گفت: باید به نحوی تلاش شود که نگاه ها به این استان تغییر کند و از این رو ستاد باید اولویت کاری خود را در این حوزه قرار دهد.
وی بر بازپروری زندانیان مواد مخدر و‌خانواده های آنها نیز تاکید کرد.
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز با اشاره به جایگاه استان کرمان در کنترل محورهای مواصلاتی، مقابله با عرضه، ساماندهی معتادان متجاهر و پاکسازی نقاط آلوده، تصریح کرد: کرمان جز چهار استان شاخص کشور در حوزه مبارزه با موادمخدر به شمار می رود
ناصر اصلانی اظهارداشت: بیشترین دغدغه موجود در استان کرمان در حوزه کمبود ظرفیت معتادان متجاهر است.
وی بیان کرد: اعتباری برای تکمیل مرکز ماده ۴۲ کبوترخان نیز تامین شده اما پاسخگو نبوده و تلاش می کنیم که اعتبار ویژه ای برای این حوزه اختصاص یابد.
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور یادآور شد: یک هزار و ۸۰ تن مواد مخدر در سال گذشته کشف شده که ۸۶ درصد در استان های شرقی و حاشیه شرقی کشف شده است.
وی بیان کرد: سیاست گذاری در راستای مبارزه با مواد مخدر به نحوی است که ۹۰ درصد اعتبارات این حوزه به استان‌های شرقی و حاشیه شرقی اختصاص یابد و این اعتبارات به تناسب خدمات استان ها توزیع شود.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=77710
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان
  • 552 بازدید
  • بدون دیدگاه