• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 5 - شوال - 1445
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
کل پست ها: 70577اخبار امروز : 1
14

۱۱۹۰ مدرسه در استان کرمان تحت پوشش طرح یاریگران زندگی قرار دارند

  • کد خبر : 73505
  • ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۵۶
۱۱۹۰ مدرسه در استان کرمان تحت پوشش طرح یاریگران زندگی قرار دارند
معاون اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: هزار و ۱۹۰ مدرسه تحت پوشش طرح یاریگران زندگی قرار دارند که ۳۰ درصد مجموع مدارس استان می‌شود.

کرمان- صدیقه مرادی در جمع خبرنگاران با تشریح طرح‌های در اجرای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف نظام تعلیم و تربیت آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان است.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم دانش‌آموزان را به مرتبه‌ای از حیات طیبه برسانیم باید تکنیک درست زندگی کردن و درست اندیشیدن و درست انتخاب کردن را به آنها بیاموزیم گفت: دانش‌آموزان ما اگر بخواهند در اجتماع حضور پیدا کرده و موفق باشند، باید مهارت‌های زندگی را آموزش ببیند.
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش فن زندگی کردن را از پیش دبستانی آموزش می‌دهیم افزود: نوع رفتار والدین از بدو تولد در آینده فرزند بسیار اهمیت دارد، در پیش‌دبستانی مهارت زندگی از طریق بازی به کودکان آموزش داده می‌شود.
وی با بیان اینکه بالا بردن سطح اعتماد به نفس یکی از برنامه‌های ما در بین دانش‌آموزان بوده و قدرت نه گفتن در پیشگیری از اعتیاد بسیار اثر گذار است خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر ۳ طرح مقابله با آسیب‌های اجتماعی در آموزش و پرورش استان کرمان در حال اجراست.
مرادی با اشاره به اینکه طرح نماد در آموزش و پرورش در سه بخش در حال اجرا است افزود: متأسفانه زیرساختهای لازم برای اینکه ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان استان کرمان تحت پوشش این طرح قرار بگیرند، وجود ندارد.
وی با بیان اینکه این طرح در شهرستان راور موفقیت‌های خوبی داشته و همراه با دانش‌آموزان ، والدین آنها نیز آموزش‌های مهارت زندگی می‌بینند تصریح کرد: طرح غربالگری نیز به‌وسیله آزمون سلامت و روان در آموزش و پرورش در حال اجرا است که شامل تمام دانش‌آموزان در استان کرمان می‌شود.
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در طرح نماد از دانش‌آموزان بدسرپرست و بی‌سرپرست حمایت می‌شود تا از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری شود گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر و ۱۳ دستگاه در اجرای طرح نماد با آموزش و پرورش استان کرمان همکاری دارند.
مرادی اظهار داشت: متأسفانه تأمین اعتبار لازم برای اجرای کامل طرح نماد در استان کرمان نشده است و در حال حاضر تمام شهرستان راور، ۳۶ مدرسه در شهرستان بم و ۳۶ مدرسه در ناحیه دو شهر کرمان تحت پوشش این طرح قرار دارند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=73505
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان
  • 393 بازدید
  • بدون دیدگاه