• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024
کل پست ها: 70872اخبار امروز : 0
13

لزوم استفاده از تریبون های نماز جمعه با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی

  • کد خبر : 73015
  • ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
لزوم استفاده از تریبون های نماز جمعه با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تریبون‌های مساجد، تکایا و سایر اماکن مذهبی تاکید کرد.

نشستی تعاملی با حضور علی آزادی و علمای بزرگ اهل سنت استان با محوریت مبارزه با انواع مواد مخدر و آسیب شناسی حوزه اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی با حضور ماموستا بهمنی رئیس شورای افتاء سنندج و رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج و سایر علمای اهل سنت برگزار شد.
علی آزادی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این نشست و دیدار با علمای گرانقدر اهل سنت استان در سخنانی اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری اعتیاد در صدر آسیب های اجتماعی قرار دارد و بر همین اساس روزی نیست که با این پدیده و آسیب در میان مردم به نوعی برخورد نداشته باشیم. بر اساس گزارشات رسیده نیز بسیاری از جرائم نظیر سرقت های خرد در سطح شهر توسط متجاهرین و افرادی صورت میگیرد که درگیر این معضل خانمانسوز هستند که جا دارد همگان در مبازره همه جانبه با آن بسیج شویم.
وی ضمن ارائه گزارشی در حوزه های گوناگون امر مبارزه خصوصا مقابله با عرضه مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون افزود: یکی از پایگاه های تاثیر گذار در سطح جامعه مساجد و در کنار آنها روحانیون هستند و ما باید بتوانیم از این ظرفیت بزرگ در خصوص مبارزه با انواع آسیب های اجتماعی خصوصا مواد مخدر و اعتیاد نهایت استفاده را ببریم و رسیدن به این مهم از طریق همکاری همه جانبه شما علمای گرانقدر و استفاده حداکثری از تریبون نماز جماعت و خطبه های نماز جمعه قطعا شدنی است و من مطمئنم که شاهد تاثیر گذاری بسیار بالا و پذیرش و رعایت کردن آن از جانب تمامی مردم خواهیم بود لذا باید به این ظرفیت عظیم توجه ویژه ای داشته باشیم.
همچنین رئیس شورای افتاء سنندج در این نشست گفت: در طول سال، جلسات مختلفی با مقامات و مسئولین رده بالای استانی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود که و مستمر بودن این جلسات، نشان از اهمیت این آسیب ها در جامعه به ویژه نواحی حاشیه و کمتر برخوردار جامعه دارد.
وی ادامه داد: در میان آسیب‌های اجتماعی که در حال حاضر در کشور و خصوصا استان ما وجود دارد، متاسفانه با اختلاف چشمگیری اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر قرار دارد که این به نوبه خود زمینه پدید آمدن سایر آسیب های اجتماعی نظیر قتل، طلاق، کودکان و زنان بدسرپرست و بی سرپرست، سرقت، فحشاء و… را فراهم می سازد که جا دارد همگان بیش از پیش در مبارزه با این آفت خانمان سوز به معنای واقعی کلمه جهاد کنند تا ریشه این بیماری خطرناک را در جامعه بخشکانند.
گفتنی است؛ در پایان این نشست علمای اهل سنت استان در بیانیه ای بر استفاده حداکثری از تریبون های نماز جماعت و جمعه استان و تمامی ظرفیت های در دسترس در پیشگیری و مبارزه با انواع آسیب های اجتماعی تاکید کردند.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=73015
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان
  • 261 بازدید
  • بدون دیدگاه