• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
کل پست ها: 70753اخبار امروز : 2
24

برنامه همکاری مشترک با یونیسف در پیشگیری از اعتیاد برای سال میلادی ۲۰۲۱ نهایی شد

  • کد خبر : 69084
  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
برنامه همکاری مشترک با یونیسف در پیشگیری از اعتیاد برای سال میلادی ۲۰۲۱ نهایی شد
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از نهایی شدن برنامه همکاری مشترک با یونیسف برای سال میلادی 2022-2021 خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اهمیت، نقش و جایگاه فضای مجازی در پیشگیری از اعتیاد به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی، نحوه اجرای برنامه‌ها به دو روش اجرایی مجازی و حضوری پیش‌بینی شده و در صورت بهبود شرایط و بازگشایی مدارس، برنامه‌ها حضوری انجام خواهند شد.

وی ادامه داد: به منظور نهایی کردن فعالیت‌های مشترک حوزه فرهنگی و پیشگیری ستاد با دفتر یونیسف در سال میلادی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ ، جلسه‌ای مشترک با حضور نمایندگان دفتر یونیسف و دفتر روابط بین‌الملل برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ادامه داد: این نشست در راستای برنامه‌های همکاری مشترک ه ستاد مبارزه با موادمخدر و یونیسف برگزار و مقرر شد برخی برنامه‌های مشترک با همکاری دستگاه‌هایی مانند وزارت آموزش و پرورش؛ وزارت بهداشت و سازمان زندان‌ها اجرا شوند.

اسماعیلی گفت: برنامه همکاری خانه و مدرسه (فست)، برنامه توانمندسازی همتامحور و تاب‌آوری نوجوانان (تهمتن) با آموزش مهارت‌های زندگی به نوجوانان آسیب‌پذیر ۱۴ تا ۱۹ سال در مناطق کم‌برخوردار، برنامه «روی پای خودم» با آموزش حضوری و آنلاین کارکنان و معلمان، برای پایلوت به دانش‌آموزان در معرض خطر ۱۲تا ۱۴ سال، برنامه پیشگیری انتخابی از مصرف مواد (پیام من) در نوجوانان در معرض خطر۱۴ تا ۱۹سال از جمله این برنامه‌ها هستند.

وی همچنین؛ برنامه مشاوره تلفنی مراقبت روانی اجتماعی گام به گام از راه دور (ریسپکت) برای نوجوانان، جوانان و والدین، برنامه‌های پیشگیری از مصرف مواد برای کودکان و نوجوانان در مراکز اصلاح و تربیت و مراقبت بعد از خروج از طریق آموزش فرزندپروری، مراقبت روانی اجتماعی، مهارت‌های زندگی و تولید محصولات رسانه‌ای، تهیه و تولید تعداد ۱۲تیزر، کلیپ ویدیوئی با موشن‌گرافی ۴۵ تا۶۰ ثانیه‌ای برای پیشگیری از مصرف موادمخدر در نوجوانان در زمان همه‌گیری بیماری ویروس کرونا (۶ کلیپ ویژه دختران و ۶ کلیپ ویژه پسران) و چاپ کتاب‌های مربوط به برنامه پیشگیری انتخابی از مصرف مواد در نوجوانان در معرض خطر (پیام من) از دیگر برنامه‌های مشترک ستاد با دفتر یونیسف است.

لینک کوتاه : https://news.dchq.ir/3/?p=69084
  • ارسال توسط :
  • منبع : روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر
  • 647 بازدید
  • بدون دیدگاه